15 Bin Sözleşmeli Öğretmen

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 6 Temmuz‘da 15 bine yakın sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

Konya’nın Ereğli ilçesinde partisinin seçim bürosunu ziyaret eden Bakan Çubukçu, burada gazetecilerin sorusu üzerine, 1 Haziran‘da gerçekleştirilen atamalarda, sözleşmeli pozisyondan kadroya alınan yaklaşık 15 bin sözleşmeli öğrenmenin yerine atama yapılacağını söyledi.

Bakan Çubukçu, “Sözleşmeli öğretmen atamaları için 28 Haziran ile 4 Temmuz arasında başvuruları alacağız, 6 Temmuz’da atamaları gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 15 bine yakın öğretmen ataması yapılacak” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran‘da yaptığı atamayla, 28 bin 486 öğretmen adayının atama hayalini gerçekleştirmiş, söz konusu atamayla 14 bin 277 sözleşmeli öğretmen de kadrolu olmuştu.

Verilen Sözler Tutulmadı

Her fırsatta “bir daha sözleşmeli öğretmen alımı yapmayacağız”, “yılda tek bir atama yapacağız” diyen Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu‘nun bu açıklaması, verilen sözlerin tutulmadığını bir kez daha gösterdi.

Bu sözleşmeli öğretmen planlaması sonrasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘nın “sözleşmelileri kadroya alacağız” açıklaması bir seçim yatırımı olarak değerlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.