19 Mayıs Gereksizmiş

Yalova Valisi Dursun Ali Şahin, 19 Mayıs’larda öğrencilerin yaptıkları gösteriler ve kentlerin yerel kurtuluş günü törenlerinin kaldırılmasını önerdi. Daha önce de AKP Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz benzer önerileri dile getirmişti.

Vali Şahin, 19 Mayıs törenlerinde Atatürk resimleri ve sözlerinden oluşan figürlerin sergilendiği çalışmaların gereksiz olduğunu belirtti, “19 Mayıs” şeklinde ifade ettiği bayram kutlamalarında “spor hareketleri yeterlidir” açıklamasında bulundu.

Vali Dursun Ali Şahin “19 Mayıs törenlerinde tablolarla yapılan gösteriler var. İşte bayrak çıkıyor, sözler, yazılar çıkıyor. Bu dönemler geçti. Zarfın içi önemli, beyin önemli” dedi.

Şahin 19 Mayıs çalışmalarına ise “zaman israfı” dedi.

Şahin, Milliyet’in “Sizin bu konuda alternatif projeniz var mı?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Yeni şeyler denenebilir. 15 yıldır yapılan uygulamayı kaldırmanın zamanı geldi. Doğu Bloku’ndan ithal edilen şeylerdir. 19 Mayıs’ı nev’i şahsına münhasıran kutlamak gerekir. Spor hareketleri güzel. değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca kurtuluş günü olmayan illerinde kurtuluş günü kutladığını beliten Şahin, kurtuluş günü kutlamalarının da kaldırılmasını önerdi.

“Daha Bayramın Adını Bilmiyor” başlıklı haberimiz için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.