2. Öğretim Öğrencileri Tepkili

Harç ücretleri kaldırıldı fakat bundan sadece normal öğretim ve açıköğretim öğrencileri yararlanabilecek. Bu durum 2. öğretimde okuyan öğrencilerin ve ailelerinin büyük tepkisini çekti.

Alınan kararın olumlu fakat eksik ve adaletsiz olduğunu belirten 2. öğretim öğrencileri, “bu şekilde yüksek harç ücretleriyle 1. öğretimin parası da bizden çıkarılmaya çalışılacak” diyor.

YARGIYA TAŞINACAK

2. öğretimde okuyan öğrencilerin kararnameyi yargıya taşımaya hazırlandığı öğrenilirken kararın ardından 1 milyon 951 bin 494 öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi‘nin durumunun ne olacağı da merak konusu oldu.

Normal öğretim ve İkinci Öğretim bölümlerinin harç ücretlerinin karşılaştırması

Normal-İkinci Öğretim Harç Ücretleri Karşılaştırması

1 thought on “2. Öğretim Öğrencileri Tepkili

  1. bu kadar adaletsizlik olmaz sözde demokrasinin var olduğu bir ülkede yaşıyoruz ben tunceli ünv edebiyat iö de okuyorum 1.028 harç parası ödüyorken normal eğitimde okuyan 280 tl ödüyor bizde kaldırılması gereken yada indirime gidilmesi gereken harç paraları 1. öğretim için komple kaldırıldı ve dahası onları harç paralarını bizden çıkarıyorlar bu adalet değil devlet yetkililerine sesleniyorum bu duruma acil çözüm lütfen….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.