20 Mayıs Tüm Okullara Tatil

20 Mayıs tüm okullara tatil. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ifadesindeki hatayı düzeltti. AVCI daha önce 20 Mayıs’ın sadece liselere tatil olduğunu, ilk ve ortaokulların eğitim öğretime devam edeceğini belirtmişti.

Nabi AVCI’nın bu kararı sosyal medyada ve eğitim çevrelerinde günün konusu olmuş, Nabi AVCI yönetmeliği bilmemekle suçlanmıştı.

Nabi AVCI, tepkileri doğrular şekilde bugün bir açıklama yaparak hatasını düzeltti.

AVCI açıklamasında 20 Mayıs’ın sadece liselere değil, ilk ve ortaokullara da tatil olduğunu belirtti.

Yanlış Anlaşılma!

Nabi AVCI açıklamasında “yanlış anlaşıldığını” iddia etti.

AVCI açıklamasında “Bunu Burdur’dan açıklamak güzel olur diye düşünüyorum. 19 Mayıs Bayramı geliyor. Dün yapılan açıklamalarda yeterince netleştiremediğim ifadeden ötürü yanlış anlama söz konusu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yapılacak olan kutlamalara lise düzeyinde gençler katılıyor biliyorsunuz. İlkokul ve ortaokullar 23 Nisan bayramında daha çok katılıyorlar. Tatil konusuna gelince sadece liselere değil bunu düzeltiyoruz; ilkokul ve ortaokullarımız da 20 Mayıs günü tatil yapabilecekler dedi.

Eğitimciler Tepkili

Eğitimciler ise bu durumu Nabi AVCI kadar önemsiz karşılamadı.

Okullarda günün konusu haline gelen tatil açıklaması Nabi AVCI’yı zor durumda bırakacağa benziyor. Zîra AVCI’nın bu hatası, yönetmeliklere aykırı açıklamalar yaparak daha sonra hatasını düzeltmek için başka hatalar yapan daha önceki Milli Eğitim Bakanları’na benzetilmekte.

Bakan yönetmelikleri bilmeyebilir!

Eğitimle ilgili olmayabilir!

Hatta eğitimci bile olmayabilir!

Fakat hatırlatmayı bir görev biliyoruz; eğitimin başındaki kişilerin ağzından çıkan her sözün bağlayıcılığı vardır. O koltuğa oturanların ciddiyeti eğitim konusundaki ciddiyetlerini gösterir.

Bakan yanlış anlaşıldığını savunmaktadır.

Unutulmamalıdır ki; “karşındakinin anladığı, senin anlatabildiğin kadardır…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.