2010 Atamaları İptal Oldu mu?

Elbette böyle bir şey yok. Gün içerisinde bazı sitelerde Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılmış bir basın açıklaması metninin görüntüsü paylaşıldı. Açıklamada 30.000 kadrolu öğretmen atamasının ileri bir tarihe ertelendiği belirtilmekte. Yapılacak atamaların tarihinin de önümüzdeki günlerde paylaşılacağı belirtiliyor.

İlgili belge ve belgeyle ilgili teknik açıklama haberin devamında.

30.000 öğretmen atamasının iptal edildiği iddiasına dair yayımlanan belge aşağıdadır.

Belgeyi görmek için tıklayınız.

Ne var ki Bakanlığın ilgili birimlerinde böyle bir açıklamaya rastlayamadık.

Teknik bir incelemeden sonra paylaşılan belgenin Photoshop adlı bir fotoğraf işleme programı ile yapıldığı bilgisine eriştik.

Söz konusu sahte belge 2010-08-22 tarihinde ve saat 02:05:46 ‘da hazırlanmış.

Forumda 02:13‘te başlığı açarak belgeyi paylaşıma sunan kişinin kullandığı takma adı ise  haylazcool.

Yani sonuç olarak böyle bir durum söz konusu değildir.

Bakan Çubukçu’nun daha önce açıkladığı gibi atamalar zamanında yapılacaktır. Eğer kopya vb. iddialar doğru çıkarsa, incelemeler sonucu bu olaya karışanlar tespit edilip atamaları iptal edilecektir.

Zaten stresli olan adayların böyle hassas bir konuda yanıltılmaya çalışılmasının amacını anlayabilmiş değiliz. Umarız ilgili sitedeki paylaşımları site sorumluları inceleyecek ve en kısa sürede kaldıracaklardır.

Not: Belgeyle ilgili inceleme sonucunda eriştiğimiz bilgiler bağlayıcı nitelikte değildir. Konuyla ilgili oluşacak her türlü yasal durumdan egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.

2 thoughts on “2010 Atamaları İptal Oldu mu?

  1. bu sınav iptal olmalı bence hak yenme olayı söz konusu bizde orta ögretim mezunu olarak girecez daha dikkat edilir gereklii bakanlık tarafından

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.