2010 KPSS Ne Zaman Açıklanacak?

2010 KPSS ne zaman açıklanacak? Bu sorunun yanıtı haberimizin devamında. Kayıtlarımızı incelediğimizde en fazla aranan sorunun bu olduğunu gördük. 2010 KPSS Lisans 10 Temmuz – 11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapıldı. 2010 KPSS ile ilgili tarihsel bilgiler daha önce yayınladığımız haberimizde verilmişti.

(ÖSYM’nin 2010 KPSS ile ilgili açıklaması haberin devamında verilmiştir.)

KPSS sonuçlarını ne zaman açıklanacağı belli oldu. ÖSYM’nin 2010 KPSS ile ilgili resmi açıklaması için tıklayınız.

Önceki senelerde KPSS sonuçlarının açıklandığı tarihlere gözattığımızda görüyoruz ki ÖSYM, KPSS sonuçlarını açıklamak üzere!

2010 KPSS sonuçlarının açıklanması ile ilgili yorumumuz için tıklayınız.

Geçtiğimiz üç yılı değerlendirelim.

30-01 Temmuz 2007 tarihinde yapılan KPSS’nin sonuçları 02 Ağustos 2007‘de açıklandı.

28-29 Haziran 2008 tarihinde yapılan KPSS’nin sonuçları 29 Temmuz 2008‘de açıklandı.

27 -28 Haziran 2009 tarihinde yapılan KPSS’nin sonuçları 30 Temmuz 2009‘da açıklandı.

10-11 Temmuz 2010 tarihinde yapılan KPSS’nin sonuçları ……………….

Tarihlere baktığımızda KPSS sonuçlarının yaklaşık olarak sınavdan bir ay sonra açıklandığını görüyoruz.

Son yıllarda ÖSYM sonuç açıklama konusundaki davranış şeklini değiştirmedi.

2010 KPSS Sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna net bir yanıt vermek elbette mümkün olmasa da 2010 KPSS sonuçlarının 06 Ağustos 2010 Cuma ya da 09 Ağustos 2010 Pazartesi tarihlerinden birinde açıklanması muhtemel görünüyor. (İnternet üzerindeki genel yorumlar bu yönde)

Siz de KPSS sonuçlarının açıklanma tarihi ile ilgili yorumlarınızı aşağıdaki formu kullanarak, üye olmadan yazabilirsiniz.

Sonuçlar açıklandığında kimin tahmininin doğru olduğunu yine bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Not: ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, KPSS sonuçlarının en erken cuma günü açıklanabileceğini onun da kesin olmadığını ve önümüzdeki haftaya da sarkabileceğini açıkladı.

“2010 KPSS’de Son Günler” başlıklı haberimiz için tıklayınız.

egitimciyiz.com

83 thoughts on “2010 KPSS Ne Zaman Açıklanacak?

 1. 6 ya da 9 ağustosta açıklanacağı yönünde bilgilendiriliyoruz fakat kimse sisteme ulaşım sağlıyamıyor ve merak içindeyiz..bu gün 11 ağustos ve hala sistem tıkalı…lütfen artık açılsın ve biz de gelşmenin ne yönde olduğu hakkında bilgi sahibi olalım.

 2. Arkadaşlar bence 12 ağustosta açıklanacak… Tercih aşamasında kimse tercih yapmasa,ne yapar acaba hükümet?? Biz de protesto mu etsek???

 3. amaaan beeeeeeeeeee acıklancaksan acıklan artık yeterı varsa yeter ıstemıom ya acıklanmasın hayatımız hep ster zevk alıolar bundan heralde

 4. bukadar insanı tedirgin etmek nasıl bir zihniyettir anlam veremiyorum üniversite mezunu olmuş insanları sınava tabitutarak yeterince tedirgin ediyorsun bari bir tarih ver ozmana kadar susup bekleyelim..

 5. Bugün 10 ağüstos neşe doluyor her insan :)) ulen açıklayın artık şu lanet zıkkımııı…

 6. böyle bir sistemi ünal yarımağan ve daha bunlar gibi kafasında akıl yerine başka şeyler taşıyan birçok kişiye ve diğer öss oks dgs vss… sınavların sistemi ile monte edicen akılları başlarına gelsin

 7. teknoloji devrinde yaşıyoruz oysa ki,ama gel gelelim bu gençleri bu şekilde bekletmek devletin vazgeçilmez huyu olmuş.sınav olacak ayrı bir dert sınav olur ayrı bir dert sınav biter ayrı bir dert…yazık bize de…bir sınavın açıklanması bu kadar zor olmamalı…hep biz mi devlete uyacağız ??sınav açıklansa nolacak ki sanki hepimize kontenjanmı var binlerce insan dışarda kalacak…işte türkiye’nin aynası

 8. açıklanma zamanı tabi ki önemli açıklanınca bitmiyo kadroların açıklanmasını bekleyeceğiz ondan sonra başvurular tekrar atama sonucunu bekle ve bunların agustosta bitmesi lazım ki atananlar atandığı yere zamanında gidebilsin.

 9. burda bir yanlışlık var 27-28 temmuz 2009 da yapılan kpss 5 yada 6 eylülde acıklandı. ben bu sınava girdim ve acıklanana kadar 9 dogurmuştum :)

 10. devlet kendi üniversitesine güvenmiyosa öss de elesin bu çocukları günahtır ya…bide kpss çıkardılar..eskiden öylemiydi..okulu bitirdinmi işin hazır dı…

 11. açıklanacak işte bi kaç güne.. sanki açıklansa ne olucak hemen atama varmı? işi bıraktık ders çalışalım die şimdi iş başvurusu yapamıyoruz kpss ye gidinmi die bi soruyla karşılaşacaksınız ve muhtemelen işe alınmıcaksınız boşveriiin son boş günlerinizi dolu dolu yaşayın;:)

 12. Daha önceki yılların açıklandığı tarihlere bakarsak %90 ihtimalle 10-11 ağustos veya en geç 11 ağustos çarşamba günü açıklanacağını düşünüyorum.

 13. Arkadaşlar merhaba. Kpss Lisans sınav sonuçlarının arık açıklanması gerek … Binlerce kişi var şuan sonucunu görmek isteyen.Tercih olarak istediğimiz çoğu yer Agustos ayının sonlarına doğru bitiyor neredeyse halen açıklanmadı. Tamam daha öncekilerde yaklaşık olarak 1 aylık bir süre verilmiş ama daha önce 06.08.2010 bir rivayet olmasına rağmen umut kapısıydı. Lütfen daha fazla merakta bırakmayın bizleri.

 14. yhaa niye açıklanmıyor ki… arkadaşım açıklasana bi tuşa basmak mı bu kadar zor.bas artık :))

 15. ya yeter artık ya kabız olduk ta açıklayın şu lanet sınavı yada çıkıp bir bilgi verin ya.bu ne zekasızlık örneği ya….. UTANIYORUM SİZDEN HÜKÜMET VE DİĞERLERİ

 16. sınav sonuçları geçen sene göre 1 ayıda geçti sebebi ihtiyaç mı kalmadı acaba diyorum bazen pazartesi günüde açıklanmazsa sonuç belli…..

 17. slm.arkadaşlar ben de mağdurlardanım.şunu soyleyecem.madem biz öğretmen adaylarını atamayacaklar.madem yeterli atama yapacak bütçe yok neden her ile üniversitee açıp mağdur sayısını arttırıyorlar.önce mezunlarını bi atasınlar.herkes üniversiteli olacakmış olsun bence de ama açıkta kalmasınlar.kazanmak dert okumak dert atanmak ayrı bi dert.kpps de kalkmalı kaldırmıyorlarsa demek ki üniversitelerine güvenleri yok.yazcak çok şey var ama bu kadar yeterli galiba.

 18. ya arkadaşlar ne zaman açıklanacağı bence okadar da önemli değil hadi geç olsun engeç bir hafta geç açıklansın bu neyi değiştirecek ki önemli olan sonuçtur. iyi yaptığınıza inanıyorsanız geridi bence hikaye…

 19. kardesım ne zaman acıklanacagı bellı olmayan sınavmı olur ya ınsanlar plann yapıo dımı bu yuzden hıc bı ıse gırısemıyoruz oyyle beklıoruz

 20. inancı mı kaybettim bunların yüzüne 2002 mezunuyum 8 senedir ögretmenlik [ücretli] aynı iş paraya geldin mi sen kimsin bunları adeleti bu gözünüzü açın uyanın artık bu neiş bu ne lahana hakkımı helal etmiyorum ömür tarafta iki elim bunlara oy verenler ve bu yöneticilerin yakalarında olacak okula git kursa git eve gel ders çalış 32 yaşındayım egitimin asını bilmeyenler ögretmen olmuş biz eğitimcilerin çektiğine bek kafayı sıyıracam yatıyorum kpss kalkıyorum kpss

 21. arkadaşlar ne zaman açıklanacağının ne önemi var kii önemli olan atanmak değil mi ister açıklansın ister açıklanmasın ben çok korkuyorum zaten
  açıklanmasını hiçistemiyorum

 22. Arkadaşlar yorumlarınızı okudum.birşey dikkatimi çekti acaba bu yorum yapan arkadaşlar kesin atanacağım gözüyle bakıyormuş gibi sonuç bekliyorlar da gerçekten ölemi yoksa benmi yanılıyorum….hayatınız kpss sonucu ile doğru orantılı gibi…çok ilginç ama kpss yi bekleyip hiç çalışma eğiliminde bulunmadınız sanırım…

 23. Sevgili arkadaşlar biraz sabır. Heyecan yapmaya gerek yok. Kendiniz strese sokmayın. bir iki gün daha sabredin. Alacağınız puanı aşağı yukarı tahmin ediyorsunuzdur. Ösym sadece KPSS sınavı düzenlemiyor ki?! O kurumun da kendine göre bir sınav planı var. Geçmiş yıllara baktığımızda bir aydan önce sonuç açıklamamış. Bunun tembellikle alakası yok. bu bir plan dairesinde olur. Seni 1 Eylül de memur edecekmiş gibi hazırlıklarını yapıyor. istese sınavdan bir hafta sonra da sonuçları yayınlayabilir. O zaman da ben tercihimi yaptım niçin başlıyamıyorum diyeceksin. Devlet niye bir ay fazladan ödeme yapsın değil ki!!! Onun için sesinizi duymayanlara karşı bağırmak veya strese girmenin size hiçbir faydası yok. sadece bir kaç gün daha sabır.

 24. kaldırılsın bu kspss yazık değilmi bu kadar insana anlamıyorum…devletin açmıs oldugu üniversitelere güüvenmiyosanız kapatın üniversiteleri..üniversitelere güvenmeyip bide sınav yapıyosunuz …cok yazık cokkk

 25. ya arkadaşlar ne düşünüyrz ki.. adamlar tembel..bugün yarın açıklanır pazartesi olur.yine de her şeyin hayırlısı..sanki toto oynatyrlar adam gibi bir tarih söyleyinnn..

 26. mesele ne zaman açıklanacağı değil ösym nin bunu muallakta bırakmasıdır. Televizyon programlarında ki gibi heyecanlandırmaya mı çalışıyorlar ne. Pazartesi en uygun gün gözüküyor ama bu beceriksizlerin ne yapacağı belli olmaz sonra iki ayağımızı bir pabuca sokarlar. Onların umrunda değil nasıl olsa Yarımağan ölmek üzere Prof. olmuş arkadaş. O ağaçtan baston olmaz. Yumurtalar isabet etmedik yazık oldu yumurtalarımıza:)

 27. merak etmeyın arkadaslar kpss sınavından nasılsa emeklı olacağız 9.uncu kez gırdım.25 e ne kaldiki yarıladık emekliliğimizi.bütün öğretmen arkadaslara selam hakkımızı arayalım bırlık olalım.

 28. arkadaşlar sonuçlardan sonra atama yapılıyormuydu yoksa önlisansların sınavını mı bekliyorlardı hatırlayamadım.

 29. bence hiç açıklanmayacak.ÖSYM üniversite sınavında gösterdiği skandallardan sonra cesaret edip de açıklayamaz:)))

 30. arkadaslar bende kpss maduru olarak sımdıden ıyı puan gelse dahi nasıl secerım nerelrı neye gore secmem gerek bılmıyorum. atama ıcın kadroları ve puanları nasıl bulurum nasıl tercıh ederım ?

 31. Sonuçlar 9 ağustosda açıklanır ahanda ben dedim. İlk defa bu kadar geç açıklanacak ne iştir bu enteresan

 32. Arkadaşlar yarın öss tercihlerinin son günü. Dolasısıyla bu hafta sonuçlar açıklanmaz. Tahminimce 9-11 ağustos tarihleri arasında açıklanır sonuçlar. Herkes için hayırlısı olsun.

 33. bugün 5 ağustos ama yine açıklanmadı.haftaya kaldı galiba arkadaşlar.9- 10 ağustos gibi açıklanır heralde

 34. waayy bee.. ulen devlete girmeye çalışıyoruz ama şu tembelliğe bak.. Bence okunmadı henüz çünkü tembeller..Hadi okundu diyelim sisteme veremezler çünkü sistemin çöökme durumu var. Sistem çökmesin diye hafta sonu açıklarız diyorlar ama unutmuşum hafta sonu bir Allahın kulu çalışmıyor. Bizde ordu değil devlet anlayışı yan gelip yatma yeri utanıyorum şu sınava girdiğim için çünkü herkes yan gelip yatmak isteyeceğimi zannediyor..

 35. Ben rumuzlu ukala sen herzaman sazan gibi atlayıp ukalalık yapmaya devam et.Senden başka akıllı yok demi.Bırak bu bilmiş ayaklarını.

 36. insan en azından ne zaman açıklanacağını söyler ona göre işimize bakarız baba ya. baksana bu haberi 17.000 kişi okumuş ???

 37. bencede sonuçlar 10 ağustosta açıklanacak bu arada ne kadar orman mühendisi alınacak bilen varmı şimdiden herkese hayırlı olsun by

 38. Brkadaşlar bi sitede dördüm son 3 yıla göre tahminen 6 ya da büyük ihtimalle 9 Ağustosta açıklanır demişler..

 39. en erken ayın 9unda veya en geç 11de çünkü 4ü 5i 6sında açıklanmaz öss tercihleri var açıklarsa sistem çöker..7si 8si haftasonu diye açıklanmaz mesai yok çünkü..

 40. Gorusumu soyleyeyim. Genelde bu osym nin carsamba persembe gibi bi modasi var. Yukaridaki tarihlere baktigimizda 1 ay 2 gun sonra falan aciklamislar. Bu demek oluyorki modayi da bozmadan onumuzdeki Hafta car-per aciklarlar gibi..yani10-11-12 agustos civari

 41. ne güzel açıklandı öyle sonuçlar!!!! 30 temmuzu kılavuzun neresinde okudun acaba???? umarız en kısa zamanda açıklanır…

 42. arkadaşlar 31 bin öğretmen alıncak sizce bunun kaçı sınıf öğretmenliği olabilir???fikir yürütebilir misiniz!!!

 43. Atamaları yetiştirebilmek için bu ayın başında yapması gerekiyor. Ağustos ayına gelmeden hep açıklamış. Mantıken ilk günü açıklayıp, sonraki 15 gün tercih hakları, daha sonra da göreve başlamaları için gerekli olan 15 gün zaman devreye girmeli. Bu sene öğretmenlerin 1 Eylül de iş başı yapacağını biliyorsak, Ağustos ayının 1.,2.,3. günleri açılması muhtemel.

 44. Kılavuzda, 2010 KPSS sonucunun ne zaman açıklanacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

 45. 30 temmuz 2010 da açıklanacak… Ösym 2010 sınav kılavuzunda yazılı… Boş yere bir sürü laf kalabalığı yapmışsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.