2010 KPSS’de Son Günler

2010 KPSS sonuçlarının yarın açıklanması bekleniyor. ÖSYM ise açıklamanın ne zaman yapılacağı konusunda herhangi bir bilgi vermedi. (ÖSYM’nin açıklaması haberin devamında verilmiştir.)

Öğretmen adayları ÖSYM’ye tepkili. Sonuçların açıklanmamış olması, umudunu KPSS’ye bağlamış adayların başka işlere yönelmesini engelliyor.

Geçtiğimiz hafta içinde “KPSS sonuçları ne zaman açıklanır?” sorusu yöneltilen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, KPSS sonuçlarının en erken cuma günü açıklanabileceğini söyledi. Cuma gününün de kesin olmadığını ve 2010 KPSS sonuçlarının açıklanmasının önümüzdeki haftaya da sarkabileceğini ekledi.

ÖSYM’nin 2010 KPSS ile ilgili açıklaması için tıklayınız.

Bu durumda cuma geçtiğine ve sonuçlar açıklanmadığına göre sonuçların pazartesiden itibaren her an açıklanabilme ihtimali var.

Pazartesi açıklanması beklenen 2010 KPSS sonuçlarınızı açıklandıktan sonra yine sitemizden öğrenebilirsiniz.

Öğretmen adayları ise bu duruma tepkili.

Bir çok aday, sonuçların bir an önce açıklanmasını istediklerini, sonuçlara göre ne yapacaklarına karar vereceklerini, belirsizliğin, geleceğe dair plan yapmalarına engel olduğunu belirtiyor.

O da Bilmiyor!

ÖSYM Başkanı’nın bile 2010 KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını bilmemesi ve tarihini net olarak söyleyememesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu?

Daha önce de defalarca yaşandığı gibi, sonuçların açıklandığı gün ÖSYM sonuç açıklama sisteminin çökmesi, gün içerisinde sorunun çözülememesi, sınav sonucunu bekleyenlerin bir kez daha mağdur olmaları bekleniyor.

KPSS Sistemine de Tepki Var

Daha önce “2010 KPSS Ne Zaman Açıklanacak?” başlıklı haberimize yorum yapan öğretmenler, üniversiteye gelene kadar defalarca sınavlarla elendiklerini, lisans eğitimi aldıklarını, öğretmen olduklarını, fakat bir kez daha sınavla elenmeye çalışmalarını haksızlık olarak görüyor.

Devletin üniversitesi yetiştirdiği öğretmene güvenemiyor mu?” sorusu öğretmenler arasında sıkça dile getiriliyor.

Not: Ayrıca son kişisel görüşüm; salı olabilir. Pazartesi günü haftanın ilk günü, hazırlıkların yapılması, son gözden geçirmeler, varsa eksikliklerin giderilmesi derken en ufak bir aksaklığın yaşanması durumunda bu iş salıya kalabilir.

“2010 KPSS Ne Zaman Açıklanır?” başlıklı haberimiz için tıklayınız.

“2010 KPSS Ne Zaman Açıklanır?” başlıklı haberimize yapılan yorumları okumak için tıklayınız.

3 thoughts on “2010 KPSS’de Son Günler

  1. ben 2005 sağlık meslek lisesi mezunuyum ve bu yıl orta öğretimler için son şans olduğu söyleniyo acaba doğrumu eğer doğruysa çok kötü çünkü herkesin üniversite okuma şansı yok ne olacak sonumuz bilmiyorum bu konuyla ilgili net bilgisi olan var mı?lütfen aydınlatmaya çalışın beni ve benim gibi olanları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.