2010 YILI İL İÇİ – İL DIŞI ATAMALARI

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2010 yılı, öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirmelerine ilişkin bir duyuru yayımladı.

6/5/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında yapılacak il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları, 24 Mayıs – 04 Haziran 2010 tarihleri arasında Bakanlığımızın http://mebbis.meb.gov.tr adresinden alınacaktır.

Alınan başvurular değerlendirildikten sonra yer değiştirme suretiyle atama işlemi 09 Haziran 2010 Çarşamba günü bilgisayar ortamında yapılacaktır.

Konuya ilişkin 2010 Yılı Öğretmenlerin Yer Değiştirme Kılavuzu nu hazırlama çalışmaları ve onay süreci tamamlandıktan sonra, başvuruların ilk günü olan 24 Mayıs 2010 tarihinden önce Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

İlgililere ve görevlilere önemle duyurulur.

2010 yılı İl içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları, 24 Mayıs – 04 Haziran 2010 tarihleri arasında yapılacaktır.

5 thoughts on “2010 YILI İL İÇİ – İL DIŞI ATAMALARI

  1. eee. bunca olandan sonra uzun bir bekleyiş önceki atamalar usulsüzlük gerekçesi ile iptal ama sonrakide torpilliler için bizim gibi gariban çocukları ise atamamadılar Allah’tan revamı rabbim icabınıza bakar inşaallah ben başkabir şey demiyorum sadece Allah diyor sizleri sebep olanlarıda rabbime havale ediyorum

  2. kesinlikle onaylamıyorum.. batıdaki arkadaşların eğlence konusu olduk.. biz bunu haketmedik..

  3. O kadar saçma bir atama şekli yapılmışki il içinde bilke okul sınırlaması var. İstediğin okulda sıraya giremiyosun açık gösterilen okullartı isteyebiliyosun..Yazıklar olsun ne günlere kaldık. Hiç eğitimci yokmu acaba bakanlık kadrosunda…

  4. Eskiden sıraya girilirdi okullarda,hiç değilse adaletliydi.Sıranı bilir ona göre tayin beklerdin.Ne hale getirmişler sistemi.Bunlara hiç bir öğretmen oy vermemeli.

  5. nihayet…..öğretmenler aylardır bekliyor….kimsenin umrunda değil…nimet çubukçu istifa….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.