2011 Branş Başarı Sıralaması Bekleniyor

2011 KPSS Branş Sıralaması açıklandı, tıklayın. Öğretmen adayları tepkili. Önce yanlış hesaplanan net iddiaları, sonra yayımlanmayan kitapçıklar derken, şimdi de branş başarı sıralarının açıklanmaması öğretmen adaylarını tedirgin ediyor.

Sosyal paylaşım sitelerinde tepkilerini dile getiren adaylar, özellikle AKP Hükümeti ve Milli Eğitim Bakanlığı‘nı eleştiri yağmuruna tutuyor.

MEB’i öğretmen adaylarına eziyet etmekle suçlayan adaylar, başvurulara az bir süre kala önlerini görememekten şikayetçi.

Öğretmenlik başvurularının 18 Ağustos‘ta başlayacağı gözönüne alınırsa branş başarı sıralarının yayımlanması için az bir süre kaldığı görülmekte.

Başbakan Sessiz

Daha önce televizyon programlarında ve yaptığı açıklamalarda atama sayılarıyla ilgili bilgi veren Başbakan, uzun süredir kendisine yöneltilen tepkilere karşı sessiz kalmayı tercih ediyor.

Cumhurbaşkanı‘nın Twitter‘da yayımladığı tek bir cümle öğretmen adaylarını umutlandırdıysa da, “sorunları Başbakan’a ileteceğim” açıklamasının ardından herhangi bir somut adım atılmış değil.

Milli Eğitim Bakanı ise daha önceki Milli Eğitim Bakanları’nın her yıl başvurduğu yolu seçerek “maliye kadroya onay vermedi” açıklamasını yapmakta.

Öğretmen adayları; “Maliye Bakanlığı da, Milli Eğitim Bakanlığı da elinizde, çok istiyorsanız kadronun önündeki engel ne?” şeklinde sorular yöneltmekte. Ekonominin iyi gittiğini açıklayan Maliye Bakanlığı‘nın hangi nedenle kadroya onay veremediği öğretmen adayları arasında merak konusu oldu.

İlgi Çeken Bir Konu

Sosyal paylaşım sitelerinde “daha önce AKP Hükümeti’ni ailecek destekledik, bundan sonra destek yok” cümlelerine sıklıkla rastlamak mümkün.

Bu eleştirilere verilen genel yanıt ise; “uzun yıllardır eğitimin başında olan AKP Hükümeti’ne verilen destek ortada, eleştiriler inandırıcı değil, bunu da unutursunuz” olmakta.

Öğretmen adayları hâlâ branş başarı sıralamalarını beklemekte…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.