2011 KPSS Branş Sıralaması

11 bin 544 öğretmen ataması için beklenen branş ve kontenjan dağılımı nihayet yayımlandı. Öğretmen adayları büyük hayal kırıklığı içinde. Öğretmen adayları 11 bin 544 kadro içinden alanlarına ayrılan kontenjan miktarını yetersiz buldu.

MEB’in Ağustos ayında yapacağı 11 bin 544 kadrolu öğretmen ataması için branş ve kontenjan dağılımını yayımlandı. En fazla kontenjanlar sınıf öğretmenliği; 2 bin 604, Okul Öncesi Öğretmenliği; bin 128, İngilizce; 978 olarak sıralandı.

Başvurular 18-24 Ağustos 2011 tarihleri arasında alınacak.

KPSS 2011 Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu aşağıdadır…

Sıra Formu

2011 KPSS’YE, HANGİ ALANDA KAÇ KİŞİ GİRDİ? Tıklayınız…

Milli Eğitim Bakanlığının Ağustos ayında yapacağı 11 bin 544 kadrolu öğretmen ataması için başvurular 18 Ağustos 2011 Perşembe günü başlayacak.

Branş ve kontenjan dağılımı olan kılavuz yayımlandı.

İl kontenjanları kılavuzda henüz açıklanmadı. İl kontenjanlarının yarın gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

Yenilenmiş Başvuru Kılavuzu için tıklayınız.

Başvuru Kılavuzu

Başvurunun geçerlilik kazanabilmesi için bilgisayar aracılığıyla doldurulacak formun il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde oluşturulacak ”Başvuru Onay Büroları”nda onaylatılması gerekiyor.

Öğretmenlik için başvuruda bulunacaklar, en fazla 25 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Tercihler, atama yapılacak eğitim kurumları arasından aynı ilden veya farklı illerden istenilen öncelikte seçilebilecek.

Öte yandan Bakanlık, kılavuzda yer alan ve boş bırakılan çizelgelerdeki bilgilerin, il milli eğitim müdürlükleriyle halen yürütülmekte olan çalışmalar tamamlandıkça başvuruların ilk günü olan 18 Ağustos 2011 tarihine kadar girileceğini belirtti. -memurlar.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.