3. Taksit Son Ödeme Tarihi

Yapılandırılan kredi borçların üçüncü taksidinin son ödeme tarihi 30 Eylül 2011‘dir.

Ödeme tarihi cuma gününe rastlamakta. İlgili kanuna göre taksitlerin ödeme süresinin son gününün resmi tatile rastlaması halinde, o günü izleyen ilk iş günü ödeme yapılabilmekte, fakat 3. taksit için böyle bir durum söz konusu değil.

TORBA YASA’YA GÖRE BORÇ ÖDEME TABLOSU

1. Taksit: 30.06.2011 (Geçti)
2. Taksit: 31.07.2011 (Geçti)
3. Taksit: 30.09.2011
4. Taksit: 30.11.2011
5. Taksit: 31.01.2011
…… (Ödemeler 2′şer aylık süreçlerle devam edecektir – http://www.egitimciyiz.com)

MERAK EDİLEN SORULAR…

Torba Yasa’da 30 Haziran 2011 olan ilk taksit / 31 Temmuz 2011 olan ikinci taksit / 30 Eylül 2011 olan üçüncü taksit ödeme süresini kaçırdım, yapılandırmadan çıkarıldım mı?

İlk taksiti ödemedim / ikinci taksiti ödemedim / üçüncü taksiti ödemedim, şimdi ne olacak?

Üçüncü taksit / dördüncü taksit ödeme süresi ne zamana kadar devam edecek? Yapılandırmadan çıkarılırsam borcum ne olacak?

Geciken Ödemeler

Ödeyeceğiniz taksitleri bir takvim yılında en fazla 2 defa aksatabilirsiniz. Aksatılan, zamanında ödenmeyen taksit sonucunda yapılandırmadan çıkarılmazsınız, diğer taksitlerinizi taksit aylarınızda ödemeye devam edebilirsiniz.

Süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksit tutarlarının ise, en geç son taksiti izleyen ay sonuna kadar ödenmesi ve geç ödenen süre için gecikme zammı oranında bir zamla tahsili gerekecektir.

4. TAKSİT ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Torba Yasa kapsamında yapılandırılan borçların 4. taksit son ödeme tarihi 30 Kasım 2011 30 Kasım 2011 tarihi çarşamba gününe rastladığı için üçüncü taksit ödeme tarihinde herhangi bir süre uzatımı yapılmayacaktır.

2. taksitten itibaren taksit ödemeleri ikişer aylık sürelerle yapıldığı için daha önce belirlenen ve yayımlanan ödeme takvimi değişmeyecektir.

Bir kerede birden fazla taksitin ya da borcun tamamının ödenebilmesi durumunda borç, ödeme tarihi itibariyle yeniden hesaplanacak ve ödeme miktarıdan belli oranlarda indirim yapılmış olacaktır.

Yapılandırma işlemini internetten yapan ve borcunu kredi kartı ile internetten ödemek isteyenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir.

Kredi Kartı İle Ödeme Sayfası aşağıdadır.

Kredi Kartı İle  Ödeme

(Açılan sayfada 2. seçenek ile giriş yapabilir ve isteğinize göre taksitli ödeme seçeneği ile ödemenizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu sayfa üzerinden daha önce yapılan ödemenizi de takip edebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.