Akit “4+4+4’e Karşı Olanlar Şeytandır” Dedi

Yeni Akit 4+4+4’e karşı çıkanları şeytan ilân etti. 4+4+4’le ilgili olarak yapılan çalışmaları ise “şeytanî plân” olarak adlandıran Yeni Akit Gazetesi, 4+4+4’e karşı olanlara “cunta yandaşı” dedi.

Yeni Akit onbinlerce norm fazlası öğretmeni, yer değiştiremeyen binlerce öğretmeni, atanamayan öğretmen adaylarını ve çocuklarını 1. sınıfa göndermeyecek velileri “şeytan” ilân etti.

Öğretmenlerin, velilerin ve sendikaların 4+4+4 ile ilgili olumsuz fikir belirtmesi ve bu konuda açıklamalar yapmaları Akit’i sinirlendirdi.

Gazete, bu çalışmaları yürüten Eğitim Sen‘i, işin rapor kısmıyla ilgili açıklamalar yapan Tabibler Odası‘nı ve hukusal duruma değinen İstanbul Barosu‘nu, okullarının dönüşmesini istemediği için çocuklarıyla eylem yapan velileri “28 Şubat döneminin cunta yandaşları” olarak adlandırdı.

Marjinal “Sol Örgütlerin” Oyunu

Basın açıklamaları ve konferanslar yaparak, TV kanallarında programlara çıkarak 4+4+4’ün aksayan yönlerini halka anlatanların marjinal solcular olduğunu belirten gazete, bu “solcuların” kirli planlarına son rötuşlarını verdiğini belirtti.

Eğitim Sen’in 15 Eylül’de Ankara’da yapacağı merkezi eyleme de değinen gazete, sendikanın bu eylemle “kirli provakasyon” yapacağı belirtildi.

Başbakan Devreye Girmeli

Akit Başbakan’a yapması gereken işi de söyledi; “Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı işçilik hataları ve bir takım aksaklıklar sebebiyle iştahı kabaran sol çevrelerin puan toplamaması için devreye girmesi gerek” dedi.

ŞEYTANİ EYLEM PLANLARI!

Akit’e göre 4+4+4’e karşı olanların yapacağı “şeytani” eylemler şu şekilde sıralandı;

* Okullarda yaşanabilecek sıkıntılar istismar edilecek, provokatif faaliyetler sergilenecek.
* İHL’lere kayıt yaptırma işinin üzerine gidilecek.
* 5 yaşındaki çocuklar için, doktorlardan “okula gidemez” raporu alınması için baskı kurulacak ve yaygınlaştırılacak.
* 4+4+4’ü durdurmak için okul önlerinde bildiriler dağıtılacak.
* Ders bitiminde öğrenciler okulda tutulacak…
* 2-5 Eylül tarihleri arasında Antalya, İstanbul ve Ankara’da provokatif eylemler yapılacak…
* Okul aile birliklerine sızılarak velilere propaganda yapılacak.
* Muhtarlar üzerinden örgütlenme çalışmaları yapılacak.
* Sözde pedagog ve uzmanlar ile medyanın kullanılması sağlanacak.

Yeni Akit’in “o” haberi için tıklayınız.

 

2 thoughts on “Akit “4+4+4’e Karşı Olanlar Şeytandır” Dedi

  1. Bilimselliği değil altyapı eksikliklerini anlamak lazım. Ben bir babayım ve küçücük kız çocuğum 29 Mart doğumlu olduğu için iki gün ile okula gitmek zorunda bırakılıyor. İdeolojik hiçbir saplantım yok (sorsalar kendimi milliyetçi-muhafazakar olarak nitelendirebilirim, darbelere de, 28 şubatlara da en az senin kadar karşıyım) sadece çocuğumun geleceğini düşünüyorum. Bu işin siyaseti yok. On üç yıllık bir öğretmenim ve eğitim programları yüksek lisans mezunuyum, anlayacağınız yeterince tecrübe sahibiyim. Okulların eksikliklerini ve devlet okullarının sınırlarını da çok iyi biliyorum. Ayrıca ilkokula beş yaşında başlayan biriyim, sınıf arkadaşlarından 1,5-2 yaş küçük okula gitmiş bir çocuk iken tüm öğrenim hayatım boyunca yaşadığım zorlukları da çok iyi biliyorum. Geçtiğimiz yıl okula başlayıp başlamamak veli iradesine bağlıydı.O velilerin çocukları okula başlayacak. 8 yaşındaki çocuk ile 5,5 yaşındaki çocuk aynı sınıfı paylaşacak, bunun çocuğuma getireceği bedensel yetersizliklerden kaynaklanan sorunları ve hazırbulunuşluğundan kaynaklanan öğrenme yetersiziklerinin neler olabileceğini çok iyi biliyorum. Ayrı sınıflarda yaş grupları olmayacak, bir çok devlet okulu tek şubeli ya da iki şubeli, yaş gruplarına göre sınıfları düzenleme imkanı yok. İnsanları kimse yaftalamasın; İmam Hatiplere kesinlikle varolmalarını isteyen, darbelerin karşısında olan, 4+4+4 ün yararlı olabileceğini düşünen bir insanım… Ancak bir çok aile benle aynı endişeleri paylaşıyor, belirsizliklerin ve de yetersizliklerin hakim olduğu bir eğitim ortamının kobayı çocuklarımız değildir. Empati ve anlayış bekliyoruz. Acelecilik niye? Piilot uygulamalar yapılıp sonuçlarını görülmesini arzu ederdim. Bu işi lütfen bilenler konuşsunlar, bilmeyenler ve çocuğu 5,5 yaşında okula başlamak zorunda kalmayanlar konuşmasınlar. Şu an ideolojilerimizi susturup sağduyularımızla hareket etmemizin gerektiğini bir zamanda olduğumuzu düşünüyorum. Kendilerini ve haklarını savunamayacak, daha tuvalet ihtiyacını bile bizsiz karşılayamayan küçücük yavruların geleceklerinden söz ettiğimizi unutmamalıyız. Herşeyi bir kenara bırak, altını ıslattığı için utancından okuldan kaçıp evin yolunu bulamayan ve başına bir iş gelen cocuk olduğunda bunun vebalini hangi ideoloji, -izm ya da -cı, -ci, -cü ödeyebilecektir? Yine “vatan sağolsun” mu diyeceğiz?

  2. sanirsiniz bi teror orgutunun eylem planini acikliyolar.seytan sizsiniz,sivasta insanlari yakan sizin zihniyetiniz seytan!sizsiniz cocuk katilleri.ben bir anne ve ogretmen olarak ne cocugumu nede ogrencilerimi seytani fikirlerinize alet ettirmem,size ragmen inatla “insan” kalacaklar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.