Aksaray Ücretli Öğretmen İlanı Yayımladı

Yönetmeliğe rağmen norm kadro fazlası bulunan branşlarda ücretli öğretmenlik ilanı yayımlayan iller usulsüz iş yapmakta.

MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğindeki Ek Madde 1 ile norm fazlası olan branşa ait ücretli öğretmen çalıştırmanın önü kesilmişti.

MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği‘nin “Norm fazlası öğretmen bulunması durumunda öğretmen görevlendirmesi” alt başlığında;

EK MADDE 1 – Herhangi bir branşta norm kadro fazlası bulunan illerde fazla bulunan branşta ek ders ücreti karşılığında görevlendirme yapılamaz, vekil öğretmen çalıştırılamaz.(3)

denmektedir.

Aksasay Milli Eğitim Müdürlüğü “Vekil ve Ücretli Öğretmen Görevlendirilmesi” başlığıyla ücretli öğretmen ilanı yayımlamıştır.

Sınıf ve branş öğretmenleri olarak iki kategoride yayımlanan ilana göre ücretli öğretmen olarak çalışmak isteyenlerin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurması isteniyor.

Yer değiştirme işlemlerinde Aksaray‘ın “norm fazlası” nedeniyle en azından sınıf öğretmenlerine açılmadığı bilinmekte. Bu duruma rağmen ücretli sınıf öğretmeni görevlendirilmesi durumunda yönetmeliğe aykırı hareket edilmiş olunacaktır.

İlgili İlan için tıklayınız.

Tüm Milli Eğitim Müdürlüklerinin daha sonra karmaşaya neden olacak ücretli öğretmen görevlendirmesinden uzak durması ve yönetmeliği göz önüne alması yerinde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.