Aktif Eğitim Sen: Kimseyle Birleşmeyeceğiz

Aktif Eğitimciler Sendikası “kimseyle birleşmiyoruz” dedi.

Aktif Eğitimciler Sendikası feshedilme kararını görüşmek için Genel Merkez Yönetim Kurulu’nu toplayacağını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından basında yer alan yorumlarda, Aktif Eğitim Sen’in Eğitim Bir Sen‘le birleşeceği iddia edilmişti.

Aktif Eğitimciler Sendikası, feshedilme kararının çıkması durumunda herhangi bir sendikayla birleşmenin olmayacağını belirten bir açıklama yaptı.

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet ÖZER de bu söylentiler sırasında Twitter üzerinden Aktif Eğitim Sen üyelerine katılım çağrısı yapmıştı.

ebstwitter

36 bin üyeye duyulan saygıdan dolayı üyelere herhangi bir telkinde bulunulmayacağının belirtildiği açıklama aşağıdadır.

Üyelerimize ve Kamuoyuna Duyurulur

Son günlerde bazı basın-yayın organları ve internet sitelerinde sendikamız hakkında asılsız ve art niyetli haberler yayınlanmaktadır.

Bilindiği üzere sendikamız henüz feshedilmemiş olup Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, Sendikamız Genel Kurulunu “Sendikanın Feshi” konusunu görüşmek ve karara bağlamak üzere olağanüstü toplantıya davet etmiştir.

Sendikamızın kuruluş kararı birilerine zarar vermek için alınmadığı gibi fesih gündemli olağanüstü genel kurula davet kararı da birilerine destek olmak için alınmamıştır.

Aktif Eğitimciler Sendikasının “herhangi bir sendikayla birleşmesi”, bir sendikaya destek amaçlı “toplu üye olma kararı alması” -36.000 üyesine olan saygısı gereği- söz konusu değildir.

Genel Kurul kararları ile Genel Merkez Yönetim Kurulu karar ve açıklamaları dışındaki hiçbir bilgi, duyum, haber ve yorum gerçek olmayıp ilgili haber ve yorumlar meslektaşlarımızı rahatsız etmek üzere oluşturulmuş bilgi kirliliği ve dedikodudan ibarettir.

Değerli üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

AKTİF EĞİTİMCİLER SENDİKASI
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

Oylayan: Ziyaretçi 4.5 yıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.