Aktif Eğitim Sen Üyelerini Geri Çağırıyor

AKP’ye yakın öğretmenler, cemaatin sendikası Aktif Eğitim Sen’e geçmeye başlayınca, Aktif Eğitim Sen 28-29 Aralık’ta genel kurula gitme kararı aldı.

Hükümet ile Cemaat arasındaki gerilim sendikalara ve öğretmenlere de yansıdı.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Memur-Sen’in eğitimciler kolu Eğitim-Bir-Sen’den istifalar başladı ve bu istifaların hızla artması bekleniyor.

Aktif Eğitim Sen’in kapanmasıyla Eğitim-Bir-Sen’e geçen binlerce cemaate yakın öğretmen, son gelişmeler ve aradaki görüş ayrılıkları nedeniyle istifa edip, tekrar açılan Aktif Eğitim Sen’e geçiyor.

Cemaatin sendikası genel kurul kararı aldı.

Geçen yıl kurulan ve 9 ayda 35 bin üyeye ulaşmasına rağmen yenilenmek için kendini fesheden Aktif Eğitim Sendikası geri döndü.

Aktif Eğitim Sen’e üye olmak isteyen diğer sendika üyeleri istifa etmeye başlayınca Aktif Eğitim Sen 28-29 Aralık 2013 tarihinde genel kurul kararı aldı.

Bu süreçte Eğitim-Bir-Sen’den binlerce öğretmenin Aktif Eğitim Sen’e geçmesi bekleniyor.

Aralık ayı içerisinde genel kurulu yapacak olan sendikanın 1 Ocak itibariyle üye alımına başlayacağı ve diğer sendikalarda bulunan hizmete yakın eğitimcilerin tamamının istifa etmesini isteyeceği bilgileri hizmete yakın en üst perdeden eğitimciler tarafından dillendiriliyor.

Aktif Eğitim Sen’in kurucuları ve hizmet hareketinin kanat önderlerine “Dershaneler konusu tekrar gündemden kalkarsa sendikayı kapatacak mısınız?” sorusuna ise , “Bu kez asla sendikanın kapatılmayacağı” cevabı veriliyor.

Kurucu başkanlığını Osman Öztürk’ün yaptığı sendikanın diğer kurucuları arasında; Hayati Durmuş, Metin Aydemir, Mustafa Çağrı Eken, İbrahim Öztürk, Selçuk Yahşi, Ali Tiftikçi, Muammer Şahin, Mustafa Tinyazoğlu, Çetin Saraç yer alıyor. -soL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.