Camide Veli Toplantısı

Niğde İl Milli Eğitim Şube Müdürü, her cuma günü camide buluştuğu velilerle toplantı yapıyor.

Posta gazetesinin haberine göre, Niğde’nin Bağlama beldesindeki Bağlama Camii’nde cuma namazı öncesi düzenlenen toplantıda, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Şenel tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, cemaate projeleri hakkında bilgi verdi.

Ailelere çocuklarının eğitimine katkıda bulunmaları için işbirliği çağrısında bulunan Ekinci, “Bugün çok kısa zaman çocuklarımızla ilgilenmezsek, yarın çok uzun süre onlarla ilgilenmek zorunda kalırız. Eğitimin içerisinde aile olmazsa, bu işi sadece okula bırakırsak hiçbir başarı elde edemeyiz” dedi.

Her şey çocukların başarısı için(!)

Ekinci, öğrencilerin başarısını artırmak için velilere ulaşmaya çalıştıklarını, bunun için de her fırsatı değerlendirdiklerini kaydetti.

Velilere ancak camide ulaşabilen Müdür, bu toplantıları her hafta Cuma günü yapmayı planlıyor. Toplantılara “Cuma buluşmaları” adı veriliyor.

Ekinci, velilerle görüş alışverişinde bulunmak için yaptığın söylediği toplantılar için ilahiyat fakültesi mezunu öğretmenler ve idarecilerden faydalanacaklarını da duyurdu. -sendikaorg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.