Çaycuma’da Çuvallı Eylem

KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından TBBM’de görüşülmesine devam eden torba yasaya karşı çuvallı eylem gerçekleştirildi.

Çarşı Meydanında büyük bir çuvalla gerçekleştirilen eyleme KESK üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Eylem için hazırlanan çuvaldan orada bulunan vatandaşlara kağıt çektirilerek, Mecliste görüşülen torba yasa içinde yer alan ve çalışanların, halkın aleyhine olan maddeler tek tek okutturuldu. Her madde okunduğunda vatandaşlara; “Torba yasa içinde olan ve halkın aleyhine olan bu maddeyi kabul ediyor musunuz?” diye soruldu. Eylem alanında bulunanlar ise hep birlikte “hayır” yanıtı verdi. Sırtında torbayla eylem yerine gelen bir vatandaş ise; pazar yerinden sebze ve meyve topladığını belirterek; “Açım aç. Üç çocuğuma ekmek götüremiyorum” dedi.

Halkın da ilgi gösterdiği eylemde konuşan Eğitim Sen Çaycuma temsilcisi İsmet Akyol; “Torba torba olmaktan çıktı çuvala döndü. AKP bu çuvalın içine birbiriyle alakası olmayan birçok maddeyi koydu. Haklarımızı, çocuklarımızın geleceğini gasp eden Torba Yasayı kabul etmiyoruz. Yasadan aleyhimize olan düzenlemeler derhal çıkartılmalı, torba yasa geri çekilmeli ve AKP bu kirli oyundan vaz geçilmelidir” dedi.

Açıklamanın ardından eylem için hazırlanan çuval, alkış ve sloganlarla AKP Çaycuma ilçe binası önüne götürüldü ve çuvalın AKP milletvekillerine göndermesi istendi. Eylemin ardından KESK üyeleri torba yasanın mecliste kabul edildiğinde nelerin olacağını madde madde anlatan bildirileri vatandaşlara dağıttılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.