Cemaat Okullarda Seminerlere Hız Verdi

Mersin’in ardından cemaat şimdi de Antalya’da bir vakıf aracılığıyla okullarda propaganda yapacak.

Kendilerini Said-i Nursi’nin talebeleri olarak tanıtan Mersin İlim ve Kültür Vakfı’nın ardından şimdi de Akdeniz Kültür ve Eğitim Vakfı, okullarda cemaat propagandası yapacak.

Valilik ve Milli Eğitim Müdürlükleri cemaat vakıflarının okullarda propaganda yapmasına olanak vermeye devam ediyor.

Yurt gazetesinden Ali Cemal Karabulak’ın haberine göre, Antalya Valiliği, Akdeniz Kültür ve Eğitim Vakfı’nın okullarda seminerler düzenlemesine olur verdi. Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren’den “olur” alan seminer, 2012 -2013 öğretim yılında Antalya’daki tüm okullarda verilmeye başlandı

Cemaat propagandası yapacaklar

20 maddeden oluşan konferans ve seminerin konu başlıkları ise oldukça dikkat çekici.

Eğitim semineri adı altında örencilere anlatılan bazı konu başlıkları şöyle: “Allah’a ve ahirete imanın psikolojik ve sosyolojik yapısına etkisi”, “Kadere imanın sosyal ve şahsi yaşayışına etkisi”, “Ölümde hayat gibi bir nimettir”, “Irkçılığın bireysel ve toplumsal açıdan zararları”, “İnancın bireysel ve toplumsal hayata ektileri”, “Hastalık ve müsibetlerin hikmetli yönleri”

Cemaat liselilere aşkı öğretiyor

Benzer bir çalışma Mersin İlim ve Kültür Vakfı ve Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle yapılmıştı.

Kendilerini Said-i Nursi’nin talebeleri olarak gösteren vakıf Mersin’deki yatılı okul öğrencilerine akşam saatlerinde dini eğitim veriyor.

Mersin’de verilecek dersler arasında, peygamber sevgisi, bilim ve din ilişkisi, gençliği bekleyen tehlikeler ve çözüm önerileri, inancın bireysel ve toplumsal hayata etkileri, gençlik döneminin en önemli konuları olan aşka yeni bir yorum gibi başlıklar bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.