Çocuğu SBS’yi Kazananların Özür Durumu

Çocuğu SBS’yi kazanan öğretmenler özür grubundan tayin olabilecek. Eğitim Sen‘in açıklamasına göre; Milli Eğitim Bakanlığı, SBS sonuçlarını ayın 15’ine yetiştirmeye çalıştıklarını, yetiştirilemez ise, bu durumdaki öğretmenlere özür grubundan tayin hakkının verileceğini, çocuğunun yerleştiğini belgeledikleri takdirde bunun kararnameye dönüştürüleceğini belirtti.

Eğitim Sen’in açıklaması aşağıdadır.

“Girişimlerimiz Sonucunda, Çocuğu SBS’yi Kazanan Öğretmenler Özür Grubundan Tayin Olabilecekler”

Atama ve yer değiştirme yönetmeliği ile çocukların öğrenim özrü verilirken, kılavuz ile bu hakkın kullanımı ellerinden alınıyor. Bakanlıkla yaptığımız görüşmeler sonucunda ya SBS sonuçlarının açıklanmasını özür grubu başvurularından önce yapılması ya da bu durumda olan öğretmenlerin hakları saklı tutularak, atamalarının gerçekleştirilmesi istenmiştir. Bu talebimizin gerçekleşmemesi durumunda, MEB’in binlerce davayla karşı karşıya kalacağı ve büyük bir kaosun yaşanacağı uyarısı yapılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı, SBS sonuçlarını ayın 15’ine yetiştirmeye çalıştıklarını, yetiştirilemez ise, bu durumdaki öğretmenlere özür grubundan tayin hakkının verileceğini, çocuğunun yerleştiğini belgeledikleri takdirde bunun kararnameye dönüştürüleceğini sendikamıza belirtmiştir.

3 thoughts on “Çocuğu SBS’yi Kazananların Özür Durumu

  1. sayın yetkili. sbs müracaatlar 8 ağustosta özür grubu müracaatları da 8b ağustosta bitiyor. bu durumda ben nasıl özür grubundan il dışı atama isteyeceğim.

  2. Bu haber gerçekten benim için son derece sevindirici olmuştur. Ben ve benim durumumda olan birçok aile hem çocuğundan ayrılacak hem de aile ve çocuk yeni problemlerle karşı karşıya kalacaktı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

    1. Sayın Bahattin Bey 4014 Ağustos özür grubu atama döneminde aynı durum bizimde başımıza gelmiş bulunuyor.Sorunu bakanlık nasıl çözdü paylaşırsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.