Dinçer Nasıl Protesto Edilecek?

11 Haziran pazartesi günü Ömer Dinçer telekonferans yöntemiyle öğretmenlere hitap edecek. Eğitim Sen, Dinçer’in son zamanlarda yaptığı öğretmenlik mesleğini yıpratıcı açıklamaları gerekçe gösterilerek Dinçer‘i protesto edeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde okul yöneticilerinin de aynı yöntemle tehdit edildiğini belirten Eğitim Sen, önümüzdeki yıllarda öğretmenlerin saygınlığını daha da yitireceğini, okul dışı görevlendirmelere tabi tutulacağını, keyfi görevlendirmelerle yıpratılacağını açıkladı.

Eğitim Sen, bu ve açıklanan diğer nedenlerle, bakanın konuşma saatinde öğretmenlerin toplandığı okullarda sivil itaatsizlik hakkını kullanacağını belirtti.

Protesto Eylemi Nasıl Gerçekleşecek?

Konuşmanın başladığı andan kısa bir süre sonra bakanlığın uygulamaları protesto edilecek, bu durum salonda bulunan öğretmenlere açıklanacak, ardından alkışlarla salon terk edilecek ve toplantı bitimine kadar tepki devam edecek.

Eğitim Sen‘in protesto eylemine, zaten mevcut durumdan rahatsızlık duyan öğretmenlerin büyük katılım göstereceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.