Eğitim Bir Sen Kopya Yok Dedi

Memur Sen‘e bağlı Eğitim Bir Sen KPSS kopya iddialarının dile getirilmesini doğru bulmadığını açıkladı. 2012 KPSS’de kopya çekildiğine inanmadıklarını belirten Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, “bu iddialar adayların ÖSYM tarafından yapılan her sınava şüpheyle yaklaşmalarına neden oluyor” dedi.

Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri Özer yaptığı açıklamada “Somut bir delile dayanmayan iddialarla milyonlarcamemur adayını tedirgin etmek doğru değildir” dedi.

Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, Kamu  Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) kopya çekildiğine dair iddialar ortaya atarak  milyonlarca memur adayını tedirgin etmenin doğru olmadığını belirtti.

Eğitim Bir Sen’den yapılan açıklamaya göre Ahmet Özer, daha önceki  sınavlarda ortaya atılan kopya iddiaları nedeniyle sınava giren adayların her  sınava şüpheyle yaklaştığını öne sürdü.

ÖSYM AÇIKLAMALARI YETERLİ

“Eğitim Bir Sen olarak ÖSYM’nin yaptığı açıklamaları şimdilik yeterli  görüyoruz” değerlendirmesinde bulunan Özer, savcılığın konuyla ilgili  araştırmasını beklediklerini bildirdi.

Özer, KPSS’de kopya olduğuna dair sendikaya ulaşan herhangi bir bilginin  olmadığını da ifade ederek şunları kaydetti:

“Daha önce yaşanan kopya nedeniyle sınava giren adaylar her sınava bu şüpheyle yaklaşmaktadır. Ancak 2012 KPSS’de kopya çekilmiştir diyebilmek şu an mümkün gözükmemektedir. Eğitim-Bir-Sen olarak ÖSYM’nin yaptığı açıklamaları şimdilik yeterli görüyoruz. Konu savcılığa da intikal etmiştir. Savcılığın yapacağı araştırma ve sınav sonuçlarının açıklanmasıyla olağanüstü bir durum ortaya çıkarsa kopya iddiaları güç kazanabilir; ancak şu ana kadar ciddi kopya delili oluşturabilecek somut bilgi gözükmemektedir.”

SUİSTİMAL OLABİLİR

“Sendikamıza da kopya olduğuna dair ulaşan herhangi bir bilgi yoktur. Bu iddialar birilerinin suiistimali de olabilir. Somut bir delile dayanmayan iddialarla kamuoyunu meşgul etmek, milyonlarca memur adayını tedirgin etmek doğru değildir.”

2 thoughts on “Eğitim Bir Sen Kopya Yok Dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.