Eğitim Sen Özür Durumu İçin Eylemde

Eğitim Sen 4+4+4 ile öğretmenlerin mağdur edilmesine karşı Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yapacağını açıkladı.

Eğitim Sen’in açıklaması aşağıdadır.

4+4+4 ile Öğretmenlerin Mağdur Edilmesine Karşı Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Olacağız!

Sağlık, öğrenim ve eş durumu özür grubu atamaları ile binlerce öğretmenin yer değişikliğinin yapılmamasına ilişkin eylem kararıdır.

4+4+4 eğitim sistemi ile öğretmenler mağdur edilmeye devam ediyor.

Bugün başlayan özür grubu yer değiştirme başvurularında, binlerce öğretmen, başvuru modülünde “Branşınıza ait boş kontenjan bulunmamaktadır” ifadesi ile karşılaştı.

Daha önce Atama ve Yer Değiştirme Kılavuzu’nda norm fazlalığı olan branşlarda atamanın yapılmayacağı dile getirilmişti. Bu haliyle birçok sorunu içerisinde barındıran düzenlemeye, bugün öğretmenlerin karşılaştığı “Branşınıza ait boş kontenjan bulunmamaktadır” ifadesi ile bir yenisi daha eklenmiş; norm açığı olan branşlarda da kontenjan açılmamıştır.

Sendikamız Eğitim Sen, sağlık, öğrenim ve eş durumu özür grubu atamaları ile binlerce öğretmenin yer değişikliğinin yapılmamasına ve bu haklarının yok sayılmasına karşı 23 Ağustos Perşembe günü (yarın) saat 13.30’da Milli Eğitim Bakanlığı önünde olacaktır.

1 thought on “Eğitim Sen Özür Durumu İçin Eylemde

  1. Oğlum, İş bankası çalışanı, yılbaşında başka bir ildeki şubeye atandı.
    Eşi öğretmen, sömestre döneminde aynı durumda olan kimselerin tayin talebi kabul edilirken, özel emekliliğe tabi bankacı olması nedeniyle, eşinin tayin talebi Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilmeyerek, eşler ve çocuklar 6 ay ayrı kaldılar. Bu akıl almaz sistemden sonra okulların kapanması ile evini getirerek aileler birleşmiş iken, bu Ağustos döneminde de tayin talebine ‘ İlde kontenjan olmadığı için tayininiz yapılamadı ‘ denilmektedir.
    Bu sistemle bu aile bütünlüğü nasıl korunacak, insanlar haklı taleplerini yargı ve benzeri kurumları meşgul ederek mi? Arayacaklar. yetkili ve sorumluluğu bulunanların ne işyaparlar, orada ne diye oturuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.