Ek Yerleştirme Başvuruları

2010-2011 merkezi yerleştirmelerde boş kalan kontenjanlara 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına ek yerleştirme için başvurular 6–11 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yaptığı açıklama ile 2010–2011 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2010-ÖSYS sonuçlarına göre ek yerleştirme yapılacağını bildirdi.

Adaylar, 2010-ÖSYS ek yerleştirme tercihlerini, 6–11 Ekim 2010 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden kendileri başvurabilecek. 2010-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm okul müdürlükleri, ÖSYM sınav merkezi yöneticilikleri ve büroları başvuru merkezi olarak görev yapacak. Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacak.

Adaylar, 2010-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

ÖSYM, adayların tercihlerini başvuru merkezi aracılığıyla yaptıklarında 3 TL hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyeceklerini ve posta ile gönderilen tercih formları işleme almayacaklarını da kaydetti.

Ek yerleştirmede lisans programlarına merkezi genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında aday yerleştirilmeyecek.

Abbas Güçlü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.