Emek Gençliği’nden Başbakana Tepki

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın grup konuşmasında döktüğü gözyaşlarını ‘timsah gözyaşları’ olarak niteleyen Denizli Emek Gençliği üyeleri AKP il binası önünde eylem yaptı. Candoğan Parkı’ndan yürüyüşe başlayan Emek Gençliği üyeleri eylemde sık sık “Faşizme Ölüm Halka Hürriyet” ve “AKP’den hesabı emekçiler soracak” sloganlarını attı. 12 Eylül’de hem darbe anayasasına hem de AKP anayasasına karşı olduklarını, ABD emperyalizminin gölgesinde demokratik bir anayasa yapılamayacağını vurgulayan Emek Gençliği üyeleri AKP Denizli İl Binası önüne kadar yürüdü.

Burada basın açıklamasını okuyan Denizli Emek Gençliği İl Yöneticisi Senem Aydın, Diyarbakır’da “Çocuk da olsa kadın da olsa güvenlik güçlerimiz gereğini yapacaktır” diyen Başbakanın 12 Eylül darbecilerinden farklı bir zihniyette olmadığını belirterek “Bağımsız ve demokratik bir Türkiye için; halkın ve gençlerin yapacağı demokratik bir anayasanın gerçekten çözüm olabileceğine inanıyoruz” diyerek referandumda AKP anayasasına ‘Hayır’ diyeceklerini belirtti.

‘GENÇLERİN ÖZLEMİNE CEVAP VERMİYOR’
Kocaeli Emek Gençliği de yaptığı basın açıklaması ile Başbakan’ı protesto etti. Basın açıklamasını okuyan Emek Gençliği Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Yalvaç, “Bizler Emek Gençliği olarak, Anayasada yapılan değişikliklerin hiçbirinin halkı uğruna yaşamını feda eden Erdal Eren gibi gençlerin özlemlerine cevap vermediğinin farkındayız. Anayasadaki ‘Değiştirilemez ilk dört madde’ değiştirilmeden, anadilde eğitim hakkı tanınmadan, YÖK kaldırılmadan, özgür, bilimsel, demokratik üniversite sağlanmadan, gerçek bir laisizm tanınmadan, kamu hizmetleri ve harcamaları arttırılmadan, siyasal ve sendikal örgütlenmenin önündeki engeller kaldırılmadan 12 Eylül anayasasıyla hesaplaşmak mümkün değildir” dedi. (EVRENSEL)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.