Erdoğan Öğretmeni Azarladı (Video)

Başbakan Erdoğan atama isteyen öğretmeni azarladı. Öğretmenlerin oyuna ihtiyacı olmadığı belirten Erdoğan, öğretmene “Oyuna ihtiyacım yok, onu kendine sakla” dedi. Öğretmen gözaltına alındı.

Başbakan Erdoğan, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Beşler Grub’a ait nişasta ve yem fabrikasının açılışında bir öğretmenin protestosu sonrasında sinirlendi.

Oy yok diyen seçmeni azarladı

Bu arada açılış töreninden bir kişinin “Şubat’ta atama yoksa oy da yok” sözüne karşılık, Başbakan Erdoğan, “Kusura bakmayın, bir şey söylediysek, ne söylediysek o olur, başkası olmaz. Sağ ol, o oy senin olsun. Biz öyle spekülasyonlara girmeyiz. Al onu kendine sakla. Tamam kendine sakla. Sen vermen gereken yere ver. Bize kimin oy vereceği belli, bak burada görüyorsun. Sen kendine sakla” diye konuştu.

Bu sözler üzerine meydandakilerden yoğun alkış alan Erdoğan protestocu öğretmenin ulusalcı olduğunu ima ederek konuşmasına devam etti.

Haber Videosu Aşağıda…

“Bizim rotamızı siz çizdiniz”

Başbakan Erdoğan, milletin temsilcileri olduklarını belirterek, şöyle devam etti: “Biz bu bu ülkede birliğin, beraberliğin dayanışmanın sigortasıyız. Böyle bu yola çıktık. Spekülasyonlara prim vermedik. Bundan sonrada vermeyeceğiz. Bu ülkede ulusalcı geçinenler önümüzü kesmeye çalıştılar, kesemediler, kesemeyecekler. Ulusalcıların uzantısı olmaya aday olanlar bizden bir şey beklemesin, bulamayacaklar. Bunu da özellikle söylüyorum. Biz milletin temsilcisiyiz. Bizim rotamızı siz çizdiniz, bu yolda da yürümeye devam edeceğiz.”

Bize kimin oy vereceği belli

Erdoğan’ın “bize kimin oy vereceği belli” sözleri sosyal medyada da çeşitli yorumlarla tartışıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.