Eş Özür Grubu Mağduriyeti

Bizler Haziran, Temmuz ve Ağustos 2011‘de Türkiye’nin çeşitli illerinde öğretmenliğe atanıp, bayramın da araya girmesi ile 5-15 Eylül 2011‘de göreve başlayabilen öğretmenleriz.

Eşimizin bulunduğu ile atamamızı isteyebilmemiz için 1 yılı doldurmamız gerekmekte. 1 yılı doldurduğumuz tarih de yine 5-15 Eylül. Fakat Sayın Milli Eğitim Bakanımız Ömer Dinçer atanmaya hak kazanan kişileri 31 Ağustos‘da işe başlayanlarla sınırlamayı planlamakta.

Eğer bu sınırlama 31 Ağustos olarak baz alınırsa 5-15 Eylül‘de atananlar sadece “5 GÜN” ile atanma hakkını kaçırmış olacaklar. Bu da 1 sene daha bekleyip toplamda 2 sene sonra eşlerine ve çocuklarına kavuşabilecekleri anlamına geliyor.

İl İlçe Emri Kaldırıldı

MEB’in politikaları bununla da kalmıyor. Öğretmen atamalarını ilgilendiren “İL EMRİ” de kaldırıldı. Bunun anlamı ise; yukarıda bahsettiğimiz atamalarda 15 Eylül baz alındığı takdirde bile İl Emri kaldırıldığından dolayı öğretmenlerimizin büyük bir bölümü eşinin yanına gidemeyecek.

Milli Eğitim’in açıklamaları, eğitim sendikalarının haberleri ve kamuoyu araştırmalarımıza göre biliyoruz ki sizin desteğiniz bizim için çok önemli ve sizin desteğinizle Sayın Ömer Dinçer “Eş Durumu Atamaları” için 31 Ağustos olarak düşündüğü tarihi 15 Eylül olarak değiştirebilir ve İl Emri’ni kaldırma kararından geri adım atabilir.

Bu konudan mağdur olan binlerce öğretmene destek olacağınızı ümit ediyoruz.

Saygılarımızla..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.