Geleceğin Milli Eğitim Bakanı

Aşağıda izleyeceğiniz görüntüler Türkiye’nin büyük şehirlerinden Sakarya’da çekildi. Şehrin merkezinde bulunan “Halefi Molla Mustafa Sakarya Nakşibendi Dergahı“ndan alınan eğitim görüntüleri.

Nakşibendi Cemaati’ne bağlı olan dergah, Adapazarı’nda “Osmanlı usulü” bir medrese eğitimine başlanması kararıyla kuruldu. Bu kararla Adapazarı’nda Şer’i eğitim vermeye başladı.

Molla Mustafa çocuklara soruyor: “Biz kimiz?” Çocuklar yanıtlıyor: “Osmanlıyız!”

Dergahın başında kendini Molla Mustafa olarak tanıtan Mustafa Atmaca bulunuyor.

Molla Mustafa’nın sitesindeki fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kendilerini Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da sıkça tarif ettiği gibi “Yeni Osmanlı” olarak tanımlayan grup, öğrencilere şeriat bilinci vermeye çalışıyor.

Sakarya’nın ortasında resmi makamların gözlerinin önünde devam eden bu eğitim sisteminin videolarını aşağıda sunuyoruz.

Yorumları size bırakıyoruz:

Kaynak: odatv.com

7 thoughts on “Geleceğin Milli Eğitim Bakanı

  1. Yahu yorumlara bakın ya,böyle dinazarusdan kalma eğitim alarak Osmanlının kurulabileceğini sanıyorlar.Yahu siz ne içiyorsanız banada söyleyinde benimde kafam dursun mutlu olayım.

  2. maşallahhh şu gözünü kırpmadan evladını bile boğduran hareminde yüzlerce kadını zevki safası için bekleten ,allah rızası için değil çep doldurma rızası ile çalışan dini heralanda menfaat için kullanan şerfsizler ordusu

  3. Yakisir olacaksa birileri milliegitim baskani bundansonra osmanli adim adim ilerlesin biz hepimiz osmanli torunlariyz ecdadimz bizim boyle rahle baslarnda ilim seriat dersleri aldlr ve umuyormki sayelerinde neslimizin cocuklari edep ve hayanin ne oldugunu bilirler Rabbim yolunuzu acik etsin Arkanzdayz Bizler Osmanlinn Yetim Torunlaryz bizim de nesillerimizin tertemiz ve pak olmasni umit edip Rabbime niyaz ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.