Grev Sözcüsü Erdoğan Greve Karşı

28 yıl önce grev sözcülüğü yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aradan geçen 28 yılın sonunda memurların grev yapmasını doğru bulmadığını açıkladı.

Oysa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 24 yıl önce greve destek veriyor hatta grev sözcülüğü yapıyordu.

İstanbul’da yayınlanan Kent Yaşam Gazetesi arşivinden çıkan bir fotoğraf ve haber; Başbakan Erdoğan’ın 1988 yılında işçi grevinde ‘grev gözcüsü önlüğü’ giydiğini ve ‘bu mücadeleye destek vermek inancımız gereğidir’ dediğini ortaya çıkardı.

24 yıl önce Refah Partisi İstanbul İl Başkanı görevindeyken, Basın-İş’e bağlı Darphane ve Damga Matbaası işyerinde grev yapan işçileri ziyaret eden Erdoğan, o zamanki konuşmasında “Ülkemizde işçiler, kira bile ödeyemeyecek zorluklar içinde. Böylesine haklı mücadelenin yanında olmak inancımız gereğidir” demişti.

28 YIL SONRA GREV HAKKI YOK DİYEREK GÖZ DAĞI VERİYOR

İşte Başbakan’ın açıklamaları;

Memura zam pazarlığında verilen teklifi beğenmeyen sendikaların protesto gösterilerine ve iş bırakma eylemine, Başbakan Erdoğan memurun grev hakkı yok dedi.

SONUÇ : 28 yıl önce grev sözcüsü olup greve destek olan Erdoğan, 28 yıl sonra  memurun protestosuna ve iş bırakmasına bile tahammül edemiyor.

Recep Tayyip Erdoğan; İktidara geldiğinizde memurlara ve öğretmenlere iki yıl sabredin dediniz. Tam 10 yıl geçti.

10 yıllık iktidarınız döneminde hizmetli maaşları öğretmen maaşlarını geçti.

Siyasilere, bürokratlarınıza yüzde 60 zam verirken, Danışmanlarınıza, özel kalemlerinize, sekreterlerinize hatta şoförlerinize bile yüzde yüze yakın zam yaparken ülke Yunanistan’a dönmüyorda , memura zamma gelince mi ülke Yunanistan’a dönecek…

Her gittiğiniz Yurt dışı gezisinde ülkemizin ekonomisini Dünya devleri ile kıyaslıyorsunuz, memura zam konusu oldu mu , ekonomimiz bir anda allak bullak oluyor.

Lütfen samimi olun.  -kamudanhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.