İmam 4+4+4’e Çok Sevinmiş

4+4+4 yasalaşmadan önce ülkenin en saygın eğitim fakülteleri, eğitim kurumları, sendikalar, uzmanlar, psikologlar, eğitimciler, konuyla ilgili herkes fikrini belirtti. Bu fikirlerden çıkan sonuç genel olarak 4+4+4‘ün uygulama esasların pedagojik olmadığı ve uygulanması halinde yaşanacak sorunlara dairdi.

4+4+4’ü “namus meselesi” haline getiren hükümet eleştirilere haklı/haksız ayrımı yapmadan kulaklarını tıkadı ve 4+4+4’ü uygulamaya kondu.

HERKES KARŞI MI?

Alanında saygınlığı olan bir çok kurum ve kişiler 4+4+4’ün sakıncalarına dikkat çekerken bu durum “4+4+4’ü hiç mi destekleyen yok” sorusunu akıllara getirdi.

Hükümetin tamamı 4’lük eğitimi savunurken ciddi anlamda en kurumsal destek Eğitim Bir Sen‘den gelmişti.

İMAM MÜJDEYİ VERDİ

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay 4’lük eğitime imamların da sevindiğini ortaya koydu.

Heybeliada’daki Hüseyin Rahmi Gürpınar Lisesi’nin tadilatta olduğu için birkaç yıldır geçici olarak kullandığı Büyükada’daki binanın bir bölümü imam hatip ortaokuluna dönüştürülüyor.

İstanbul’da Adalar’a 1 adet imam hatip ortaokulunun açılacağı, bu okulun da Büyükada’da açılacağı Heybeliada Camisi’nde imamın cuma vaazı sırasında ortaya çıktı.

Bir imamın cuma vaazında konusu ve alanı dışındaki bir hükümet uygulamasını öven konuşmalar yapması tepkiyle karşılandı. Görev ve yetki alanı belirlenmiş bir kamu görevlisi olan imamın Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar hakkında cuma vaazında bir söylemde bulunmasının yasalar ve görev tanımı açısından uygun olmadığı belirtildi.

MÜDÜR RİCA ETMİŞ

Konuyla ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün kendisinden Büyükada’da imam hatip ortaokulunun açılacağını söylemesi için ricada bulunduğunu söyleyen imamın bu okulda “Çocukların iyi yetiştirileceği, kıyafet verileceği, yemek verileceği, Kuran ve yabancı dil öğretileceği” gibi telkinlerde bulunduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.