İş Ekmek Özgürlük İçin, 1 Mayıs’a

İşçi ve emekçiler yarın Edirne’den Van’a, Ankara’dan İstanbul’a, İzmir’den Samsun’a, Denizli’den Adana’ya, Aydın’dan Zonguldak’a, Sinop’tan Antalya’ya tüm yurt genelinde alanlara çıkarak, yaygın ve kitlesel bir şekilde iş, ekmek, özgürlük taleplerini dile getirecek ve birlikte mücadeleyi büyütme çağrısı yapacak.

İşçi sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs Türkiye’de işçinin olduğu her yerde kutlanacak. Konfederasyonların ve sendikaların öncülüğünde illerde yapılacak merkezi kutlamaların yanı sıra, sanayi bölgeleri ve emekçi semtlerinde de yerel kutlamalar yapılacak. Sendikalı sendikasız işçi ve emekçilerin yan yana geleceği mitinglerde, yaklaşan seçimler öncesi talepler daha gür haykırılacak, birlikte mücadele çağrısı yapılacak.

1 Mayıs mitinglerinde güçlerini birleştiren işçi ve emekçiler düşük ücret ve güvencesiz çalıştırma dayatmasına karşı, insanca yaşanacak ücret ve kurallı çalışma taleplerini dile getirecek. Kürt sorunun demokratik çözümü, basın üzerindeki baskıların son bulması ve tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması, sınav mağduru öğrencilerin talepleri, HES ve nükleer santrallerle karşı yaşamı savunan talepler de 1 Mayıs alanında yer bulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.