KESK, Çalışma Bakanı’nı Bekliyor

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyon’u (KESK), Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda eylemde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı kendileriyle görüşene kadar eylemlerine devam edeceğini belirten KESK yönetimi, görüşme yapılana kadar Sosyal Güvenlik Bakanlığı binasından çıkmayacaklarını açıkladı.

TBMM Genel Kurulu’nda, Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nda değişiklik yapan ve ”temel kanun” olarak ele alınan tasarının, ikinci bölümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

KESK’in açıklaması aşağıdadır.

“Sahte sendika” yasa tasarısı TBMM’de görüşülürken, genel başkanımız,  yürütme kurulu üyelerimiz ve bağlı sendikalarımızın genel başkanları şu anda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında. Yöneticilerimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, makamına gelerek kendileriyle görüşünceye kadar bakanlıktan ayrılmayacaklar!

Ankara’da Bakanlık önünde olan üyelerimiz ve tüm Türkiye’de eylem yapan üyelerimiz yöneticilerimizin bakanla görüşmesi gerçekleşinceye kadar eylemlerini sürdürecekler.

Yıllardır büyük bir özveri ve kararlılıkla yürüttüğümüz mücadelemizi AKP’nin hukuk tanımazlığı, keyfiliği ve otoriterliği karşısında da sürdürmeye kararlıyız.

Grevsiz toplu sözleşme, toplu sözleşmesiz sendika olmaz!KESK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.