KESK ve Kamu Sen Ortak Greve Gidiyor

Grev yapacağını açıklayan KESK ve Kamu Sen grev konusunda uzlaştı. Hükümetin açıkladığı ve tüm kesimlerden tepki toplayan zam önerisi konfederasyonları birlikte hareket etmeye zorladı. Kamu Sen ve KESK 23 Mayıs 2012‘de ortak grev kararı aldı. Tabandaki talepleri dikkate alan konfederasyonlar ortak eylem kararı almış oldu.

KESK Genel Merkezi‘nden grevle ilgili olarak yapılan açıklama haberimizin devamındadır.

Bir süredir iş yerlerinde kamu emekçilerinin toplu sözleşme görüşmelerinde talep edecekleri asgari şartlara ilişkin sürdürdüğümüz çalışmaların hedefinin başında gelen taleplerimiz karşılanmazsa yapacağımız GREV‘in tarihi 23 MAYIS olarak ilan edildi.

Hükümetin milyonlarca kamu emekçisi ve ailesiyle dalga geçercesine toplu sözleşme masasına 14 Mayıs tarihinde getirdiği teklife karşı 23 Mayıs‘ta tüm ülkede ve bütün işyerlerinde Greve gideceğiz.

Bu kapsamda diğer konfederasyonlara yaptığımız çağrımıza olumlu yanıt veren Türkiye Kamu-Sen aynı tarihte Greve gideceğini açıkladı.

15 Mayıs tarihinde Konfederasyonumuzu ziyaret eden Türkiye Kamu-Sen heyetiyle yapılan basın toplantısında Genel Başkanımız Lami Özgen, grev gerekçelerimizi bir kez daha açıklayarak kamu emekçilerinin sefalete mahküm edilmesine izin vermeyeceğimizi, hükümetin dayatmacı tutumundan vazgeçmesi gerektiğini, kamu emekçilerinin sadaka değil haklarını istediklerini ifade ederek 23 Mayıs‘ta Grev yapacağımızı ifade etti.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, hükümetin bu tutumunu asla kabul etmeyeceklerini belirterek 23 Mayıs‘ta Grev yapacaklarını ve tüm kamu çalışanlarını hakları için Greve katılmaya davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.