KEY’İNİ SORGULAYAMAYANLAR

KEY ödemelerinin başlamasıyla birlikte uzun banka kuyruklarında sorununa bir de sorgulama problemi eklendi. İnternet sitesinden sorgulama yapanların bir kısmı önemli bir sorunla karşılaştı.

KEY sorgulaması için normalde şu işlemler yapılıyor. www.keyodemeleri.com sitesinde ilk açılış sayfasında Güncel listeyi görmek için tıklayın bağlantısı tıklanıyor.
Açılan yeni sayfada sadece TC Kimlik No ile giriş yapılan boş bir kutucuk bulunuyor. Bu kutuya TC Kimlik numarasını giren eğer KEY alacağı yoksa alacağının olmadığı, varsa ne kadar olduğuyla ilgili bilgileri görebiliyor.

Buna karşılık dün Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen mesajlar ve şikayetler, bu kutucuğa TC KİMLİK numaraları girilmesine rağmen sayfanın çalışmadığı yönünde bir problemin olduğu yönünde. Yani bazı KEY sahipleri bu kutucuğa kimlik numarasını girmesine rağmen hiçbir uyarı vermeden tekrar ana sorgulama sayfasına geri dönüldüğünden şikayetçi.

FARKLI BÖLGELERDEN DENEYİN

Ödemeleri gerçekleştiren Emlak Konut GYO’nun bilgi işlem servisi yetkilileri KEY bilgilerini vatandaşlara iletebilmek için 6 serverla hizmet verildiğini, bu 6 serverdan birinde zaman zaman meydana gelen IP sorunu veya KEY sorgulaması için giriş yapılan bilgisayarın yaşadığı IP nuramasında yaşanan sorunlar nedeniyle bu tip sorunla karşılaşılabildiğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.