Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?

2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığının iş takvimine giren “Kutlu Doğum Haftası” iki yıl sonra 2017’de iş takviminden çıkarıldı. Son yapılan planlamaya göre bu yıl okullarda, Ocak ayı içerisinde çeşitli etkinliklerle kutlanan kutlu Doğum Haftası kutlanmayacak, bu haftaya yönelik etkinlikler düzenlenmeyecek.

Kutlu Doğum haftası etkinlikleri il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla, kurumlarda görevlendirilen komisyonlar aracılığıyla düzenlenmekteydi.

Etkinlikler 2015’te MEB merkez teşkilatı tarafından yapılmış, tüm okullarda gerçekleştirilecek faaliyetlerin sorumluluğu Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne verilmişti.

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yayımlanan iş takviminde, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün Ocak ayı planlamasında Kutlu Doğum Haftasının okullarda çeşitli etkinliklerle kutlanması kararı yer almaktaydı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Kutlu doğumu diğer devlet kurumları gibi her sene Ocak ayı içerisinde kutluyordu.

Kutlu Doğum Haftası, Hz. Muhammed’in hayatının anlatılmasının amaçlandığı ve doğum gününün kutlandığı hafta olarak bilinmekteydi.

KUTLU DOĞUM TAKVİMDE YER ALMADI

MEB’in 2017 takviminde, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri yer almadı.

Bu planlamaya göre okullarda 2017 yılı içinde herhangi bir Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlenmeyecek, bu hafta kutlama programlarında yer almayacak.

Kutlu doğum Haftası’na yer verilmeyen iş takvimi aşağıdadır;

 

DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2016 YILI İŞ TAKVİMİ

DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2017 YILI İŞ TAKVİMİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.