Kuzu Kuzu Gitti

İstanbul’da polisin üniversite öğrencilerine uyguladığı şiddet sonrasında yapılan açıklamalar ve eylemler devam ediyor. Üniversite öğrencileri buldukları her fırsatta AKP Hükümeti‘ni, polisi ve YÖK‘ü çeşitli şekillerde protesto ediyor.

Son olarak Ankara Üniversite’sinde CHP‘li Süheyl Batum ve AKP‘li Burhan KUZU protesto edildi. Özellikle AKP‘li KUZU’ya öğrenciler büyük tepki gösterdi. Öğrencilerin yumurtalı saldırısına uğrayan KUZU uzun süre çaresizce açılan şemsiyelerin altında beklemek zorunda kaldı.

Video haberin devamında.

KUZU ÖĞRENCİLERE ‘BEYİNSİZ’ DEDİ

Öğrencilerin yumurtalı protestosuyla karşılaşan AKP’li Burhan Kuzu‘dan olaylara ilk değerlendirme: “SBF Dekanı derhal istifa etmeli… Böyle bir yönetimi herkes yapar. Bu toplantı 1 ay önceden belirlenmişti. Batum’a da tepkiler oldu ama daha düşük profilliydi… Bu kadar beyinsiz öğrenci grubunu ilk kez bir arada görüyorum. Bu yumurtaları yeseler beyinlerine daha iyi gelir… Bu öğrenciler fikir üretemiyorlar…” dedi.

POLİSTEN BİBER GAZLI MÜDAHALE

Korumalarının şemsiyeyle koruduğu Kuzu, uzun süre salonda bekledikten sonra dışarı çıktı. Kuzu’nun dışarı çıkmasının ardından salona giren polisler kendilerini engellemeye çalışan öğrencilere biber gazı sıktı.

20 dakika kadar kampüs içinde duran polis daha sonra kampüs dışına çekilerek okulu abluka altına aldı. Burhan Kuzu da SBF‘den kaçarak uzaklaştı.

Bu durumun haber bültenlerinde yer almaması ise tepkilere neden oldu.

Bu yaşananlardan sonra üniversiteler durulmayacak gibi görünüyor. Her fırsatta sesi kesilen, saldırıya uğrayan öğrenciler kitlesel eylemleriyle her alanda seslerini duyurmayı planlıyor.

Bazı çevrelerce yumurtalı eylemlerin demokratik olmadığı belirtilerek eylemlerin haksızlığı vurgulansa da demokratik yollardan kendilerine söz hakkı bulamayan öğrencilerin eylemleri bir çok çevreden destek bulmaya devam ediyor.

Bir çok üniversite öğrencisinin üniversitelerinde ses getirecek çeşitli açıklama ve eylem hazırlığı içinde olduğu düşünülüyor.

Burhan KUZU Protesto Videosu

6 thoughts on “Kuzu Kuzu Gitti

 1. Haa bir ekleme yapayım (süperzeki) can ve saz arkadaşlarına, üniversitedeki porblemler akp ile başlamadıki akp gidince bitsin, ama nerde sizlerde o zekaaa

 2. Can sende o bir avuç beyinsizlerdensin galiba, ulan asıl sizler adam gibi okuyacaksanız üniv.lerde okuyun sağ sol karıştırmadan ilim-teknoloji üretin, o kadar politika merakınız da varsa defolun o eğitim kurumlarından partinizi açın politik olarak mücadele verin di*giller nedemek “AKP defol üniversiteler bizimdir!” manyakmısınız sizler, bir avuç beyinsiz topluluk…. orda tüm öğrencilere beyinsiz denmedi sizin gibi bir avuç sözümona öğrenciye “BEYİNSİZ” dendi ama bunu anlamanı beklemek mucize olur, tamammı

 3. AKP defol üniversiteler bizimdir!
  Üniversiteleri size her zmn dar edeceğiz. Öğrencilere beyinsiz diyebilecek kadar terbiyesiz bu adamlar. Bizler sistemin butun berbatlığına karsı üniversiteleri kazanarak ne kadar zeki oldugumuzu kanıtlamısız. Sizin çocuklarınız gibi baba parasıyla değil bileğimizin hakkıyla oralardayız. AKP’yi yıkacağız bu böyle biline… Ayrıca öğrencilerin sorunlarını dinlemeye geldiğini söyleye zata sesleniyorum bunlar giderse öğrencilerin sorunu kalmayacak.

 4. Haberi yazan resmen saçmalamış, provakatörlüğe adaymısın bilader, nedemek “öğrencilere beyinsiz dedi”, yoksa sende o yumurta fırlatan beyinsizlerdenmisin, ki küçük bir yorum oynaması ile sanki tüm öğrencilere “beyinsiz” denmiş gibi algılayıp algılatıyorsun, ciddi olun yaa insanları prov. edip rating ummayın….

 5. Hayırlı akşamlar..
  Öğrencilerin sıkıntılarını dinlemeye giden millet vekiline yapılan şiddet doğrumu tabiiki polis mudahale edecek,emniyetin manasını /emniyet yani şiddet uygulayan emniyetmi yoksa görevini yapan emniyetmi .
  Şiddet yani eylem ve şiddet yapan masum öğrenci gibi gösterilmesi yanlıştır,suca ortak olmaktır.kanunlara uyulmazsa ve millet vekili şikayetci olursa tabiiki hukuk geregini yapacaktır.
  Lütfen bir kez daha altını çizmek istiyorum ögrencilere değil,provakasyon yapan öğrenci dahi olsa suç işlemesi serbesttir anlamına gelmez gereginin hukuk ve kanunlara göre cezaası vardır.bunu desdekleyenlerde suç işlemiş oluyorlar….teşekkür ederim.sayın burhan kuzu abimize tekrar geçmiş olsun..

 6. Esselamün aleyküm sevgili arkadaşlar.
  Sayın burhan kuzunun sözlerini yazıya yani kaleme alırken ögrencilere mi yoksa doğru davranış yapmayan
  Eğitim alan yüksek tahsil ğörmüş ögrencilere yakışmayan ve kimsenin benimsemediği şiddedi yapan öğrenciler için kullanmış oldugu kanaatindeyim peki yapılan şiddedi desdekleyenler suç işlemiş olmuyormu ve bu kişler hiç hukuk okumuyormu.üzüldüğüm tek şey milletin oy verdiği ak partiye ve millet vekillerine hazmedemeyenler çalışsınlar.kıskanmak yerine takdir etsinler.
  Çok degerli öğrenci arkadaşlarımıza başarılar dilerim bu tür provakasyon olaylarına karışan arkadaşlarına doğru yolu söylemek yapılanlar suçtur.geregi yapılacactır. Bu olaylar okadarda hafife alınıp öğrenci olayıymış gibi ğösterilemez çok merak ediyorum sadece boş geyik muhabbeti yapmamız yanlış olur,hepinize teşekkür edrim başarılar.hayırlı akşamlar sevgili arkadaşlar.allaha.emanet.olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.