Lise Sonlara Tek Ders Sınavı

Liselere tek ders sınavı müjdesi! Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, lise son sınıf öğrencilerine müjdeli bir haber verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, tek dersten başarısız olduğu için liseden mezun olamayan öğrencilere sınav hakkı verileceğini bildirdi.

Bakan Çubukçu, “Tek Ders Sınavı” konulu genelgesinde, okulların 2009-2010 eğitim-öğretim yılı başarı durumları ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda, öğrencilerin büyük çoğunluğunun mezun olduğunun belirlendiğini kaydetti.

Ancak az sayıda da olsa bazı son sınıf öğrencilerin tek dersten başarısızlık nedeniyle mezun olamadıklarının tespit edildiğini belirten Çubukçu, genelgede, şu ifadelere yer verdi:

“Bu itibarla Eylül ayında gerçekleştirilen sorumluluk sınavları ile 27.07.2010 tarihli genelge doğrultusunda yapılan sınavlardan sonra tek dersten başarısızlığı nedeniyle mezun olamayan son sınıf öğrencileri, başarısız dersinin hangi sınıfa ait olduğuna bakılmaksızın valiliklerce belirlenecek tarihlerde sınava alınacaklardır.”

Lise Tek Ders Sınavı ile ilgili genelge


1 thought on “Lise Sonlara Tek Ders Sınavı

  1. ben katü’yü kazandım ek tercihle ama tek dersim vardı alltan kimya alanımda bile değil bana diploma yada mezun belgesi vermediler okula eylülde gdiyorum bana diolar ekim aynın ilk haftası snav die ben eylül 27 de gitim okula bana dolar sınav oldu nasıl oldu işte ypatık sınavı hani ekimdeydi biz sana öyle bişe demedik ben simdi ekle yerleşirsem ne olucak diorum sana mezuniyet belgesi vericez diolar ekle katüye yerleştim okula gittim yapıcak bişi yok diolarALLAH HEPSİNİN BELASINI VERSİN bu meb başkanınında ALLAH BELASINI VERSİN düşünmüyo dimi ekle yerleşenlerin alltan tek dersi vardır die onlar içinde bir sınav yapamıyolar….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.