MEB 12 Bin Öğretmen Ataması Yapacak

Meb 12 bin öğretmen atayacak. Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Milli Eğitim Bakanı ile görüştüklerini, 12 bin civarında öğretmen ataması için protokol imzalandığını açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik CNNTürk te yayınlanan 360 derece programında 12 bin atama olacağını söyledi.

12.000 Atama İmzadan Çıktı

Faruk Çelik ; “Ben, Devlet Personel Başkanlığı da bize bağlı olduğu için dün sayın Milli Eğitim Bakanımızın bu konuda yanılmıyorsam sözleşmeli tam şuanda hatırlamıyorum 12000 öğretmenle ilgili bir talebi oldu. Onu dün imzalardan çıkardık Sayın Milli Eğitim Bakanımız teferruatlı verir. İlave böyle bir imkan da şuan yürürlüğe giriyor.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’le yaptıkları görüşmelerden sonra 12 bin civarında öğretmen ataması için protokol imzalandığını belirtti.

Öğretmen alımlarıyla ilgili diğer bilgilerin MEB tarafından duyurulacağını söyledi.

Memur Maaş Zammı

Çelik, “Memurlar zamlı maaşlarını ne zaman alacaklar?” sorusunu da “Yasa Meclis’e gidiyor. Tasarı yasalaşınca heyetler oluşacak ve bir ay içerisinde toplu sözleşme görüşmelerini tamamlamak zorundayız. Geriye dönük memurlarımızın zamlı maaşları tabii ki verilmiş olacak” diye cevaplandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.