MEB’e Hakkınızı Helal Ediyor musunuz?

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerden helallik istedi. Öğretmenlerin iki gündür merakla beklediği özür grubu yer değiştirme sonuçlarını açıklayamayan bakanlık müsteşarı Yusuf Tekin, mağdur edilen öğretmenlerden özür diledi.

MEB’in açıkladığı takvimlere uymama alışkanlığı tüm eğitim camiası tarafından bilinen bir gerçek. Fakat bu yer değiştirme işlemlerinde alışılmadık bir durum yaşandı ve MEB’de en yetkili isimlerden biri olan MEB Müsteşarı mağdur öğretmenlere Twitter‘dan seslendi.

Öğretmenlerin ısrarlı iletileri karşısında kayıtsız kalamayan Tekin Twitter hesabından şu açıklamaları yazdı;

“Çok beklettiğimiz için özür dileriz, bütün öğretmen arkadaşlarda ve ailelerinden. Ama inanın çözüm üretme çabamızdan kaynaklanıyor, hakkınızı helal edin.”

ÖĞRETMENLER TEPKİLİ

Bu açıklamanın ardından bazı öğretmenler yaşanan tüm sıkıntılara rağmen hakkını helal ettiğini belirtirken, bazı öğretmenler ise “MEB uymayacağı takvimi neden açıklıyor, biz bir gün geciksek bunun hesabını sorarlar” şeklinde tepki gösterdi.

Yusuf Tekin’in Twitter Hesabı

Yusuf  Tekin – @Yusuf__Tekin

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ ÖĞLEDEN SONRA

Bakanlık öğretmenlerin tepkisinin büyümesi üzerine, özür grubu yer değiştirme sonuçlarının “sınıf öğretmenliği hariç” bölümünü yayımladı.

Sınıf öğretmenliğine ait sonuçların öğleden sonra açıklanacağı belirtildi.

sinif-ogretmenligi-haric

ÖNÜMÜZDEKİ YIL TIKIR TIKIR…

Müsteşar Yusuf Tekin öğretmenlere, her yıl yaşanan “sorunların” önümüzdeki yıl yaşanmayacağına dair bir söz de verdi. Tekin mesajında; “Arkadaşlar inanın haklısınız, içinde bulunduğunuz durumu ve sorunları çok iyi biliyorum, önümüzdeki yıl tıkır tıkır işleyen işleyen bir takvimimiz olacak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.