MEB’i Özel Kalem mi Yönetiyor?

Milli Eğitim Bakanlığı’nı ve Ömer Dinçer’i özel kaleminin yönettiği, bunu da bakanın itiraf ettiği iddia edildi.

Bu iddia, mecliste bütçe görüşmeleri devam ederken ortaya atıldı.

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in bakanlık bürokratlarıyla yaptığı bir toplantıda “Özel kalemim beni de Milli Eğitimi de çok iyi idare ediyor, iyi yönetiyor” dediğini iddia etti.

Bu sözler üzerine sinirlenen Ömer Dinçer “Bu dedikoduyu buraya getirenlerin, daha da önemlisi o dedikoduyu buraya taşıyanların hangi ahlaki değerlere sahip olduğunu da sizin vicdanınıza bırakıyorum.” dedi.

Ömer Dinçer’in yanıtı aşağıda…

Bu sözlere sinirlenen Dinçer ise “Evet, itiraf ediyorum. Ben geçtiğimiz günlerde bütün genel müdürlerimizin grup başkanlarımızın yani merkez teşkilatından bütün yöneticilerinin katıldığı bir toplantıda bir yılın muhasebesini yaptım. 5 ay gibi kısa sürdede 4+4+4 gibi yeni eğitim sisteminde 42 binden fazla binayı gözden geçirip hangisinin orta, hangisinin ilkokul olacağını belirleyen, 21 seçimli dersin hepsinin müfredatını yayınlayan, onların öğretim malzemelerini hazırlayan bütün teşkilat çalışanlarımıza teşekkür ettim. Bu arada bütün bu yoğun çaba içinde arı gibi çalışan özel kalem müdürüme ve ekibime de teşekkür ettim. Ama bunun dedikodusunu buraya getirenlerin. Daha da önemlisi o dedikoduyu buraya taşıyanların hangi ahlaki değerelere sahip olduğunu da sizin vicdanınıza bırakıyorum” dedi.

AKP BÜTÇE KONUSUNDA ALDATIYOR

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay konuşmasında hükümetin iddia ettiği gibi eğitime ayrılan bütçeyi arttırmadığını, aksine eğitime ayrılan bütçenin kademeli olarak düşürüldüğünü belirtti.

İddiasını resmi belgelere dayanarak sayısal verilerle açıklayan CHP Sinop Milletvekili Engin Altay‘ın konuşması aşağıdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.