Memur-Sen 81 İlde Açıklama Yapacak

Memur-Sen yarın (Salı) 11.00 ile 14.00 saatleri arasında basın açıklaması kararı aldı. Hükümetin 3+3‘lük teklifini komik bulduğunu belirten Memur-Sen, teklifi ‘dağ fare bile doğuramadı’ şeklinde değerlendirdi.

Memur-Sen’in konuyla ilgili açıklaması haberimizin devamındadır.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, kamu işveren kurulunun önerdiği zam teklifini yok hükmünde saydıklarını, çarşamba günü yeni bir teklif beklediklerini söyledi.

Kendilerine 2012 yılı için sunulan 3+3 ve 2013 yılı için 2+3 yüzdelik zam teklifini ‘dağ fare bile doğuramadı’ şeklinde değerlendiren Gündoğdu, ülke gerçekleriyle bağdaşır bir rakam beklediklerini ifade etti.

TEKLİF ÇOK KOMİK

Hayal olarak görülen bir çok projenin hayata geçirildiğini belirten Gündoğdu, Türkiye’de ekonomik büyüme rakamlarının bu denli yüksek olduğu bir dönemde bu teklifin çok komik olduğunu kaydetti.

2012 için en az yüzde 16 zam istediklerini ifade eden Ahmet Gündoğdu, ek ödeme alamayan başta öğretmen, öğretim elemanı, hekim dışı personel , din görevlileri olmak üzere  ek ödeme mağduru kamu görevlilerinin bu mağduriyetinin giderilmesinin de talepleri içinde yer aldığını hatırlattı.

Kamu İşveren Heyeti adına sunulan teklifin, enflasyon hedefleriyle bile bağdaşmadığını söyleyen Ahmet Gündoğdu, ülke genelinde yapacakları açıklamalarla bu teklifi kabul etmediklerini haykıracaklarını belirtti.

81 İLDE BASIN AÇIKLAMASI VAR

Yarın (salı günü) 11.00 ile 14.00 saatleri arası düzenleyecekleri kitlesel basın açıklamalarıyla tepkilerini ortaya koyacaklarını ifade eden Ahmet Gündoğdu, kamu çalışanlarının hak ettiği kazanımları elde edinceye kadar mücadelelerine kararlılıkla devam edeceklerini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.