Memur Sen de İş Bırakacak mı?

Son oturuma kadar masadan umutluyum diyen Memur Sen‘in umutları dün gece 12’de sona ermiş oldu. Hükümet son teklifi olan yüzde 3,5+4 Memur Sen’i de tatmin etmedi. Hükümet tarafı son tekliflerinin bu olduğunu, başka bir teklif daha sunmayacaklarını resmen belirtti.

Başbakan’ın da müdahil olduğu iddia edilen görüşmeler sonunda “mali bütçe ve disiplin bakımından başka öneri olmayacaktır” dediği belirtildi.

KESK ve KAMU SEN 23 Mayıs’ta iş bırakacağını çok önce açıklamıştı. Memur Sen ise grev yapmayacağını, pazarlıktan umutlu olduğunu belirtmişti. Umutları tükenen Memur Sen iş bırakma eylemini gündemine aldığını açıkladı.

Çarşamba günü 5 bin kişiyle kamu hakem heyetine başvuracaklarını söyleyen Toplu Sözleşme Genel Sekreteri Hacı Bayram Tonbul, “Bunun ardından iş bırakma dahil her türlü eylemi tartışıyoruz” dedi.

MEMUR SEN GREV YAPAR MI?

Üyeleri tarafından da greve katılmaları yönünde yoğun baskı altında olan Memur Sen’in, iş bırakma eylemini KESK ve Kamu Sen’in iş bırakacağı 23 Mayıs tarihinde olmasa bile belirlenecek başka bir tarihte gerçekleştirebileceği düşünülüyor.

Memur Sen görüşmelerin ilk günlerinde bir basın açıklaması yapmış ve toplusözleşme masasını protesto etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.