Mezun Olamayana YÖK’ten Af

Liseden mezun olamayan ancak bir üniversiteyi kazananlara da af geldi. YÖK’ün af kararına göre, terör suçu dışındaki suçlardan “cezaevinde bulunanlar” ile “bir üniversiteyi kazandığı halde liseden mezun olamayan” öğrenciler aftan yararlanacak.

Milliyet gazetesinin haberine göre, YÖK’ün en tartışmalı kararı “bir ön lisans veya lisans programını kazandığı halde liseden mezun olamadığı için kayıt yaptıramayanların” da aftan yararlanmasına ilişkin oldu.

Hangi Tarihe Kadar Başvurulacak?

Affın başlangıcı olan 1980’den bu yana liseden mezun olamayan ancak bir üniversiteyi kazananların, 25 Temmuz’a kadar başvuru yapmaları gerekiyor.

Üniversiteden ilişiği kesilenlerin önümüzdeki eğitim-öğretim yılında üniversite öğrenimlerine başlayabilmeleri için kaydının silindiği yükseköğretim kurumuna 25 Temmuz’a kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Aftan yararlanıp üniversiteye geri dönmek için başvuruda bulunanlar şartları ilgili öğretim kurumlarınca incelendikten sonra, kayıtları yapılarak 2011-2012 eğitim-öğretim yılında öğrenimlerine başlayabilecek.

6 thoughts on “Mezun Olamayana YÖK’ten Af

  1. üniversite tercihlerini yapacağım alttan dersim var mezun olamayacağım dört senem boşuna gitmesin AF GELSİN

  2. bu yıl kaydımı aksaray sınıf ogretmenlıgıneyaptım gıdemıcem ama nasıl yapabılırım yardımcı olurmusunuz lutfen…

  3. Allah aşkına lütfen busenede af gelsinn üniversiteyi kazandık alttan dersim yüzünden gidemicem bunca emeklerimize yazık lütfen alttan dersler silinsin mezun olamıyoruz diplomayı alamıyoruz bunca sene boşunamı çalıştık sınavlara. üniversiteyi kazandık gidemiyoruzzz lütfen busenede a gelsin allah aşkına… duyun sesimizi.. üniversiteyi kazanıpta gidememek ne kötü yaaa elimiz kolumuz bağlı lütfen AFF gelsinn :((((((((((((((:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(: :(((((((((((((((((((((((((((

  4. lütfen açık liseden mezun olmak için bir kredi eksiği olan üniversite sınavını kazanmış öğrencilere af yapın..bir kredi için üniersiteye kayıt olamıycam ya…

  5. bugün lys sonuçları açıklandı ve tercihler başlayacak fakat ben açık liseden mezun olabilmem için 28 29 temmuzdaki sınava girecem ve bunun sonuçlarıda 24 ağus. belli olacak nasıl olacak peki

  6. nereye başvuracaz ya nereye açık liseden mezun olamıyanlarada gecerlimi nie tam açıklamasını yapmıorsunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.