Milli Eğitime İkinci Ekonomist

Bilindiği gibi AKP Hükümeti Milli Eğitim’in başına ısrarla eğitimle ilgisi olmayan kişileri getirmekte. Daha önce mesleği avukatlık olan Nimet Çubukçu Milli Eğitim Bakanlığı yapmış, başarısız olduktan sonra AKP tarafından ikinci kez aynı göreve getirilmemişti.

Nimet Çubukçu’dan sonra Milli Eğitim’in başına ekonomist olan ve adı “bilimsel aşırma” da denen “intihal” iddialarına karışan Ömer Dinçer getirilmişti.

Ömer Dinçer ekonomist olmasının getirdiği bakış açısıyla eğitimde köklü değişiklikler yapmış, eğitimdeki başarısızlıktan öğretmenleri sorumlu tutarak “öğretmenlerin yan gelip yattığını” iddia etmişti.

Ömer Dinçer’e Yardımcı Geldi

En az Ömer Dinçer kadar başarılı olacağı düşünülen yeni Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem oldu.

Orhan Erdem Kimdir?

Orhan Erdem 1963 Konya Akşehir doğumlu. İşletmecilik mezunu olan Erdem iş adamı.

Turizm ve serbest ticaret işiyle uğraştı. 22. Dönem Konya Milletvekili oldu. Milletvekilliği döneminde Meclis’te yapılan bir oylamada “mükerrer oy” kullanarak tepkilere neden olan Orhan Erdem, 29.10.2011 tarihinde 2011/835 sayılı kararla Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Ömer Dinçer’le uyumlu bir şekilde çalışacağı düşünülen Orhan Erdem‘in de ekonomiyle ilgili biri olması bu fikri güçlendiriyor.

Eğitimin başına eğitimle ilgisi olmayan kişilerin getirilmesi geleneği devam edeceğe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.