Öğrencilere Bulaşık Yıkatmışlar

Osmaniye’de skandal görüntü: Öğrenciler ders saatinde bulaşık yıkıyor!

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir ortaokulda öğrencilere ders saatinde bulaşık yıkatıldığı ortaya çıktı. Göreve geldikten sonra 4+4+4 eğitim sistemini “uzun vadede sonuç ve semere verebilecek bir reform” olarak değerlendiren ve bereketli bir dönem yaşayacaklarını iddia eden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın semerelerinin çarpıcı bir örneği Osmaniye’de yaşandı.

Sözcü gazetesinin haberine göre, Kadirli’de bir ortaokulda okul mutfağında öğretmenlere giden çay bardaklarını öğrenciler yıkıyor.

Ders saatinde sınıflarında olması gereken öğrenciler okul mutfağında tabak bardak yıkıyor. Cep telefonu kamerasıyla çekilen öğrencilerin bulaşık yıkama görüntülerinde iki öğrenci okul mutfağında öğretmenlerin gözü önünde bulaşık yıkadığı görülüyor.

Bulaşık Sırası Yapılmış

Bulaşık yıkama olayının okulda sistematik olarak devam ettiği ve hatta öğrencilere bulaşık yıkama sırası yapıldığı ileri sürüldü.

Kadirli ilçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat ise iddialarla ilgili soruşturma başlatacaklarını söyledi.

egitimci 10 von 10 yorumu 18 Oy 5 Kritik

1 thought on “Öğrencilere Bulaşık Yıkatmışlar

  1. Benim iki çocuğum bu okuldan mezun oldu biri de hala okyor.Sıra ile bulaşık yıkama olayının uzaktan yakından alakası yok.Çocuklarımda hiç böyle birşey duymadım.Görüntüyü çeken kimse bulaşığı yıkatan da odur bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.