Öğretmene AKP Mitingi İzni

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken’in tüm okullara mail göndererek müdür, müdür yardımcısı ve personeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’daki mitingine çağırdığı, mitinge katılacak personelin görevli ve izinli sayılacağı duyuruldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş haberlere tepki gösterdi.

Kurumlara gönderilen resmi e-posta haberin devamındadır.
SAHİP ÇIKMADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’a mitinge değil, resmi açılışa geldiğini hatırlatan Vali Coş, “Bahse konu olan e-postayı müdürümüz kendi inisiyatifinde gönderdiğini belirtmiştir.” dedi.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken de söz konusu metnin resmi bir yazı değil, resmi açılışları bilgilendirme amaçlı bir duyuru olduğunu belirtti.

MİTİNG DEĞİL, TOPLU AÇILIŞ

Aydın Valisi Avni Coş bunun bir siyasi parti mitingi olmadığını, toplu açılış töreni olduğunu, bu yüzden ortada herhangi bir yanlış anlamanın söz konusu olmaması gerektiğini belirtti. Ayrıca kamu personelinin katılımı için herhangi bir emir verilmediğini de söyleyen Coş, “Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçedeki kurumlara gönderildiği e-postanın; elektronik ortamda resmi okul ve kurumlara gönderilen resmi açılış töreninin duyurusu olduğu, eğitim yatırımlarının da açılış nedeniyle bilgilendirme amacıyla gönderildiği anlaşılmıştır” dedi.

İşte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kurumlara gönderdiği o yazı…

MİTİNG Mİ?

Vali tarafından yapılan “miting değil” açıklamasının yerinde olmadığı, yapılan konuşmaların ve törenin bir AKP mitingini anımsattığı iddia edildi.

20 tesisin açılışını yapan Başbakan, Aydın’a geldiği Başbakanlığa ait helikopter ile Aydın Adnan Menderes Stadı’na iniş yaptı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada “demokrasiye ‘evet’ diyoruz, özgürlüklere ‘evet’ diyoruz. Güçlü Türkiye’ye evet diyoruz.Yeniden büyük Türkiye’ye ‘evet’ diyoruz. Yeter söz milletindir diyoruz” dedi.

Başbakan “Sevdamız millet, kararımız evet ve oyumuz evet olacak” diyerek halktan referandumda “evet” oyu kullanmasını istedi.

Açılıştan çok siyasi parti mitingini andıran açıklamaların yapıldığı tören, Erdoğan’ın Başbakanlık helikopterine binerek yola çıkmasıyla son buldu.

EĞİTİM ÇEVRELERİ ENDİŞELİ

Siyasi parti mitingini andıran bu tarz açılışlara kamu çalışanlarının çağırılması ve katılanların görevli izinli sayılması, “siyaset eğitimin de tadını kaçırdı” yorumlarına neden oldu.

Kaynak: aydınca.com, Birgun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.