Öğretmenler Artık Daha Az Çalışacağım Diyor

Son zamanlarda öğretmenler o kadar bunal(tıl)dı ki, tatil bile öğretmenlerin gerginliğini almaya yetmedi. Çünkü MEB tatil demeden yeni açıklamalarla öğretmenlerin yakasını tatilde de bırakmadı.

Eğitim haber sitelerine girmeye korkar hale gelen öğretmenler, her an “kötü bir haber” almanın tedirginliğinde.

Birden bire okullarında norm fazlası haline gelen sınıf öğretmenleri ne yapacağız diye kara kara düşünürken, dönüşen okullardaki branş öğretmenleri de aynı kaygıları paylaşır duruma geldi.

SADECE 7 İL AÇILDI

İl dışı yer değiştirmeyi tercih edecek sınıf öğretmetmenlerine açılan sadece 7 il moralleri fazlasıyla bozmaya yetti.

İl emrinin kaldırılmış olması aileleri perişan etmişken öğrenim özrünün kaldırılmasıyla anayasal bir hakkı elinden alınan öğretmenler bu duruma büyük tepki gösterdi.

MEB’in yanısıra diğer hükümet yetkilileri de öğretmenleri alışıldığı üzere yetersizler, çalışmıyorlar, performansları ölçülmeli diye eleştirirken öğretmenler artık sabrın tükenme noktasına gelmiş oldu.

ÖĞRETMEN MESLEĞİNDEN SOĞUDU

Bakanlığın yeni uygulamalarından korkar hale gelen öğretmenler, itibarsızlaştırılan mesleklerinden soğudu.

Sitemiz egitimciyiz.com‘a gönderilen bir çok iletide öğretmenler bu eğitim öğretim yılında eskisi kadar gayretli olamayacaklarını!, fedakarlık yapamayacaklarını! dile getirmekte. Öğretmenliğin bir sevgi işi olduğunu belirten öğretmenler bu meslek sevgisini yavaş yavaş kaybettiklerini belirtmekte.

Bir çok öğretmen şimdi “madem yetersiziz, madem çalışmıyoruz, madem maaşımız bu kadar, bundan sonra nasıl nitelendiriliyorsak aynen o öğretmen olacağız” demekte.

(lütfen kaynak gösteriniz)

3 thoughts on “Öğretmenler Artık Daha Az Çalışacağım Diyor

  1. öğretmenliğin kutsallığı falan kalmadı ne velinin ne öğrencinin ne basının nede bakanın gözünde değerimiz yok biri çıkıpta noluyor diyemiyor ben bütün meslektaşlarımın özveri ile fedakarlıkla çalıştığını düşünüyorum hakkımızı yemeyin ve artık ülkemin öğretmenleri ile uğraşmaktan vaz geçin
    hak ettiğimiz değeri bizlere geri verin
    ZİRA BİZ ATATÜRK’ün ÖĞRETMENLERİYİZ

  2. turizm otelcilik mezunuyum sınıf öğrt. olarak atandım branşa geçip turizm otelcilik liselerinde çalışmak istiyorum

  3. bakan bey kendi yanlışlarını öğretmenlerden çıkarmaya çalışıyor. öğrenim özrünün kaldırılması çok kolay, okumak isteyen kendini geliştirmek isteyen gerçekten zoru başaran öğretmenleri destekleyeceği yerde herşeyi yok ediyor. özel üniversitelerde yükseklisans yapanları kontrol etsin kaç kişi devam ediyor, parayla diploma veriliyor ,devlet üniversiteleri nasıl öğrenci seçiyor, seçilen bu öğretmenler hangi zorluklarla mücadele ediyor ,okumaya çalışıyor bunu araştırsın. ondan sonra öğrenim özrünü kaldırsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.