Öğretmenler Taciz Edebilirmiş!

Dershaneler kapanırsa öğretmenler öğrencilerini taciz edebilirmiş. Zaman Gazetesi ve Samanyolu Haber TV‘den tanınan Aksiyon Dergisi yazarı Salih Zengin, dershanelerin kaldırılmasından sonra öğrencilerin özel ders almaya zorlanacağını, özel ders alındığı takdirde de “öğretmenlerin öğrencilerini taciz etme olasılığı”nın ortaya çıkacağını iddia etti.

Zengin, dershanelerin kapanmasıyla birlikte özel ders alma yoluna itilecek öğrencilerin çeşitli sorunlar yaşayacağını, bu sorunların en önemlilerinden birinin de “öğretmenler tarafından fiziksel tacize uğrama” olabileceğini belirtti.

Salih Zengin yazısında “Asıl konuşulmayan ve pek dillendirilmeyen en büyük sıkıntı, çocuğuna özel ders aldıran ailelerde yaşanacak. Nasıl mı? Misal, hiç tanımadığınız bir öğretmen evinize özel derse gelecek ve her an yanlarında bulunamayacağınız için çocuğunuzun zihni ya da fiziki istismara uğramayacağından ne kadar emin olabileceksiniz? Çocuğunuzun başına bir şey gelmeyeceğinin garantisi var mı?

‘Yuh artık!’ diyebilirsiniz.

Haklısınız, gazetelerin üçüncü sayfalarını okumaktan gözüm kararabiliyor bazen. Kusura bakmayın, taşa çıkan keçinin ağaca çıkan oğlağı oluyor işte, ne yaparsınız…” dedi.

TEPKİ TOPLADI

Dershanelerin “fırsat eşitsizliğine” yol açtığını belirten Zengin, özel ders alınması durumunda ailelerin daha büyük maddi külfete gireceğini de belirtti.

Tartışmayı “dershaneler kapanmasın” noktasına getirebilmek adına özel ders veren öğretmenleri “tacizci” olarak niteleyen Zengin’e tepkiler büyük.

Tüm bir eğitim camiasının özel ders veren öğretmenler üzerinden “zihni ya da fiziki istismarcı” şeklinde karalanmasına sosyal medyada gösterilen tepkiler ise büyüyor.

 

Salih Zengin’in yazısı: http://www.aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-33840-dershaneler-kapatilacak-cocuklar-da-seker-yiyebilecek.html

 

2 thoughts on “Öğretmenler Taciz Edebilirmiş!

  1. Asıl habere yapana yuh, Özel ders veren öğretmenler kastediliyor, biliyorsunuz ozlar resmi öğretmen olmak zorunda değiller her yerde gazetede dergide internette sokakta kim olduğu belirsiz insanlar ders verirlir ilanı veriyor, Dikkatli olmak lazım.

  2. Ne yani yok mu böyle bir şey? Şahsen kendi kızımı bir öğretmen ile başbaşa bırakamam. Son derece sağduyulu bir yaklaşım. Eleştirilecek bir taraf göremedim. Ya gazete okumuyorsunuz ya da erkeklerin sapıklıklarından haberdar değilsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.