Okul Sütü Dağıtımına Başlandı

Okul sütü projesi ‘hassasiyet’ konuşmalarıyla yeniden başladı!

Geçtiğimiz yıl başlayan ve yüzlerce öğrencinin zehirlenmesine neden olan “Okul Sütü Projesi” bugün “törenle” yeniden başladı. Törende geçtiğimiz yıl yaşanan zehirlenmelerin hassasiyetten kaynaklandığı iddiası yinelendi.

Okul Sütü Projesi bugün düzenlenen törenle yeniden başladı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, projeyle birlikte bu dönem sonuna kadar 60 milyon litre süt dağıtılmış olacağını söyledi.

“Çok şükür pipetli süt veriyoruz…”

Ankara’da Harzemşahlar İlkokulu’nda düzenlenen törende konuşan Mehdi Eker,bugün 18 ilde Cuma gününden itibaren ise 81 ilde süt dağıtımının başlayacağını dile getirdi.

“Benim çocukluğumda ABD’den gelen süt tozunu kaynatır, bardaklara doldurur, içerdik. Ama bugün çok şükür ki 200 mililitrelik sütler, Türkiye’de üretilmiş, Türk sanayicileri tarafından üretilmiş, sağlıklı özel ambalajlar içerisinde pipetli olarak çocuklarımızın içimine sunuluyor”

“Süte olan hassasiyetinden kaynaklandı”

Geçtiğimiz yıl başlayan projede yüzlerce öğrencinin zehirlenmesine ilişkin de bir değerlendirme yapan Eker,geçtiğimiz dönem söylediklerini tekrarlamakla yetinirken, yaşanan bunca zehirlenme vakasını “hassasiyetle” açıkladı.

Öğrenciler hastanelik olmuştu

Okul Sütü Projesi bilindiği üzere geçtiğimiz yıl başlamış ve dağıtımların yapıldığı ilk hafta binin üzerinde zehirlenme vakası yaşanmıştı. Başta TTB olmak üzere birçok yetkili kurum sütlerden kaynaklanan zehirlenmelere ilişkin önemli uyarılarda bulunmuştu.

Buna karşın hükümet yaşanan bu zehirlenmelerini ısrarla reddederek, olayı “süte hassasiyet” ile açıklamaya çalışmıştı. -soL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.