Okul Sütü Diyarbakır ve Sivas’ta Zehirledi

Diyarbakırda Milli Eğitim ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın projesi ile okullara dağıtıldığı belirtilen sütten içen yaklaşık 50 ilköğretim okulu öğrencisi zehirlenerek hastanelere kaldırıldı. Sivasta’da yaklaşık 60 öğrenci tedavi altına alındı.

Milli Eğitim ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın projesi ile bugün ilköğretim 5’inci sınıfa kadar öğrencilere süt dağıtımına başlandı. İddiaya göre Diyarbakır Hürriyet İlköğretim Okulu‘nda dağıtılan sütlerden içen öğrencilerden bazılarında, karın ağrısı, kusma ve ağrı şikayeti gelince öğrenciler hastanelere kaldırıldı. Diyarbakır’daki çeşitli hastanelerde yaklaşık 50 öğrencinin dağıtılan sütlerden zehirlendiği belirtildi.

Öğrencilerin hastanelerdeki tedavileri sürdürülüyor.

SİVAS’TA ÖĞRENCİLER SÜTTEN ZEHİRLENDİ

Sivas kent merkezinde bulunan 75. Yıl İlköğretim Okulu‘nda, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın projesi kapsamında 5. sınıf öğrencilerilerine kadar süt dağıtımı yapıldı. Proje kapsamında süt dağıtımının ilk gününde öğrenciler karın ağrısı, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri ile hastanelere kaldırıldı.

Çocuklarının zehirlendiğini duyan aileler panik içinde okula giderek bilgi almaya çalıştı. Sütten zehirlendiği belirtilen yaklaşık 60 öğrencinin tedavilerine Sivas kent merkezindeki 3 hastanede devam ediliyor.Aynı zamanda Sivas’ın İmranlı ilçesinde de dağıtılan öğrencilerin sütten zehirlendiği ihbarının alındığı belirtildi.  -hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.