Okuldaki Langırtlar Kaldırıldı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Akşam’ın “Las Vegas Lisesi” haberinin ardından soruşturma başlattı.

Akşam’ın dün manşetten duyurduğu, langırt masalarının bulunduğu Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi, Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi ve 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi yetkilileri, haberin gazetede çıkmasının ardından dün sabah saatlerinde masaları okullarından kaldırttı.

Masalar Okullardan Kaldırıldı

Okul yetkililerinin kaldırdığı masalar şirkete iade edildi. Haberi ihbar kabul edip okullara baskın yapan Beylikdüzü Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, langırt masası araması yaptı. Masaları bulamayan polisler okullarla ilgili olarak tutanak tuttu. “Las Vegas Lisesi” başlıklı haberle ilgili olarak hem İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, hem de Beylikdüzü Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı.

GELİRİ PAYLAŞTILAR İDDİASI

Okullara gelir getirmesi için konulan langırtların kiralık olduğu da ortaya çıktı. Langırt makinelerini kiralayan firma, okullardan kira bedeli almadığı, karşılığında makinede biriken paranın okullarla firma arasında paylaşıldığı iddia edildi.

ÖĞRENCİLER ‘LANGIRT MASASI’ İÇİN BASKI YAPMIŞ

Beylikdüzü Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişlerine savunma veren okul yetkilileri, langırtları öğrenciler istediği için aldıklarını söylediler. Yetkililer, “Beylikdüzü’nde bir okula langrt koyulduğunu öğrenen öğrenciler bize baskı yaptı. Biz de bu masayı kiraladık. Okula bir gelir getirmesi için bunu kiralamadık. Öğrenciler istediği için kiraladık. Bunun kumar aleti olduğunu bilmiylorduk. Zaten İlçe müdürümüzün uyarısından sonra hemen kaldırdık” diye savunma yaptıkları öğrenildi.

Genellikle ödeneksizlikten dolayı okullarına kaynak yaratmak isteyen idareciler bugüne kadar kantin açmış, kermes yapmış, konserler düzenlemişler fakat daha önce bu tarz bir çalışma yapmamışlardı.

Kaynak: egitimgazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.